Academy Meets Photokina
هیئت داوران اسامی افرادی که در بخش آکادمی با ۲۰۱۰ photokina  ملاقات می‌کند Academy meets photokina  شرکت خواهند داشت را اعلام‌کرد.
Academy meets photokina که یکی از بخش‌های مهم برنامه‌های جنبی نمایشگاه است، وارد دور دوم می‌شود. دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و آکادمی‌های داخل و خارج آلمان که موضوع اصلی فعالیت ایشان عکاسی است، به مسابقه‌ای برای دریافت یکی از غرفه‌های محبوب نمایشگاه ۲۰۱۰ photokina فراخوانده شدند. آنها می‌توانستند پروژه‌هایی که قدیمی‌تر از یک سال نیستند را تحت عنوان« بی حد و مرز – کشف مرزها، تجربه مرزها» پشت سرگذاشتن مرزها ارائه‌کنند.
اکنون هیئت‌داوران از ۵۰ مورد ارسالی ۲۲ دانشگاه‌ را انتخاب کرده تا در فتوکینا ۲۰۱۰ آثار دانشجویان را به نمایش بگدارند و خود را معرفی کنند. کثرت تقاضاها به ویژه تقاضاهای ارسالی از خارج از کشور و ابتکارعمل در اجرای این عناوین هیئت‌‌داوران را تحت تاثیر قرار داد. در مجموع ۱۲ دانشگاه از داخل کشور و ۱۰ دانشگاه‌ها از کشورهای اروپایی توانستند با کارهای خود هیئت داوران را متقاعد‌کنند. همچنین ۳ دانشگاه‌ از این ۲۲ دانشگاه‌ با برنده‌شدن جایزه‌هایی به مبلغ کل ۱۵ هزار یورو تشویق خواهند‌شد. این جوایز اهدایی شرکت بازاریابی GfK، صنف فروشندگان تخصصیRingfoto و اتحادیه صنایع‌عکاسی است. تصمیم‌گیری نهایی در مورد این که کدام سه دانشگاه‌ این جایزه را به خود اختصاص خواهند‌‌داد در نخستین روز نمایشگاه فتوکینا اتخاذ خواهد‌شد. به دانشگاه‌هایی که نتوانستند به غرفه‌ای در بخش Academy دست‌یابند نیز این امکان داده می‌شود تا خود را به بازدیدکنندگان فتوکینا معرفی‌کنند.
همه دانشگاه‌ها این امکان را دارند که در چارچوب یک برنامه کلی پروژه‌های دانشجویی خود را از طریق Black Box توسط نمایش DVD ویدئوها معرفی کنند. معرفی خود در غرفه DGPh در بخش Academy meets photokina  نیز از طریق ارائه اطلاعات، کاتالوگ‌ها و کتاب امکان پذیر است. این امکان با حمایت و دعوت مجله ZeitCampus  با مشاهده نمونه کارها در مجله تکمیل می‌شود. بخش ملاقات Meetingspoint در سالن یک نیز مکانی مناسب برای تبادل ایده‌ها و گفتگو است. نمایشگاه فتوکینا برای نخستین بار در XING ارائه می‌شود و یک گروه رسمی در پلاتفورم تجاری تشکیل داده‌است. XING پلاتفورمی بر اساس وب است که در آن اشخاص حقیقی می‌توانند عمدتاً تماس‌های تجاری و البته خصوصی خود با دیگران را اداره کنند. از کاربران XING، مانند فروشنده‌های متخصص تا تولیدکنندگان و خبرنگارانی که از نظر شغلی و یا تجاری با فتوکینا در ارتباط هستند و از این مهم به عنوان پلاتفورمی برای تماس‌های شغلی خود استفاده می‌کنند، دعوت می‌شود در چارچوب گروه فتوکینا با یکدیگر متصل‌شده و به تبادل نظر  بپردازند.علاقمندان می‌توانند در صورت تمایل در XING ثبت نام‌کرده و به صورت رایگان به این گروه ملحق شوند.
این گروه در XING به نشانی  www.xing.com/net/photokina قابل دسترسی است.
بازتاب اولیه این موضوع مثبت بوده است، ظرف مدت ۲۴ ساعت اول حدود ۳۰ نفر عضو این گروه شده اند که موجب خوشنودی تیم فتوکینا شد. این تیم گروه را به صورت فعال هدایت خواهد کرد و از تبادل نظر تخصصی اعضای گروه رضایت دارد. در نمایشگاه فتوکینا در کنار جدیدترین محصولات، فناوری‌ها و گرایش‌های جدید که در سال‌های آینده بازار جهانی را به شکلی موثر تحت تاثیر خواهند گذاشت نیز معرفی می‌شوند. به همین نسبت نیز بازدیدکنندگان بین المللی متخصص و کاربران حرفه‌ای از سراسر جهان توجه زیادی نشان‌دادند و به اطلاعات خود در مورد فناوری‌های آینده و استراتژی‌های تجاری افزودند. جهانی بودن این نمایشگاه با سهم ۶۶ درصدی شرکت‌کنندگان خارجی آن و افزایش تعداد کشورهای شرکت کننده (۴۶ کشور در سال ۲۰۰۶) بار دیگر کمی افزایش یافت.