غرفه «بلاک مجیک» در نمایشگاه «فتوکینا ۲۰۱۶»،  در کنار انواع و اقسام دوربین ها (از مانت Micro Four Thirds ویژه پهباد گرفته تا مانت PL و دوربین Super 35 URSA با کیفیت ۴.۶K) و نیز جدیدترین نسخه نرم افزار معروف DaVinci Resolve، امسال از مدل‌های مختلف مانیتور Video Assist نیز رونمایی کرده‌است که یک مانیتور مخصوص ضبط ویدئوی حرفه‌ای است.

   Video Assist و Video Assist 4K (به ترتیب HD و ۴K) مانیتورهای بیرونی هستند که روی دوربین‌های DSLR و دوربین‌های بدون آینه سوار شده و ویژگی‌های فیلمبرداری این دوربین‌ها را بهبود بخشیده و کار با آن‌ها را نیز راحت‌تر می‌کنند.

   صفحه‌های لمسی از طریق درگاه‌های HDMI یا SDI به دوربین وصل می‌شوند. همچنین این امکان وجود دارد که سیگنال را دوباره به هر کدام از این درگاه‌ها پس فرستاد و برخی تغییرات مثل فوکوس را اعمال کرد، بدون اینکه دوربین لزوماً این ویژگی را داشته‌باشد.
 


   این دستگاه‌ها همچنین به عنوان ضبط‌کننده اکسترنال هم کار می‌کنند، یعنی می‌توانید خروجی HDMI دوربین خود را در کارت حافظه SD ضبط کنید (در مدل ۴K درگاه UHS-II). البته کدک‌های به‌کار رفته پیچیده‌تر از کدک‌هایی است که بیشتر دوربین‌ها دارند از جمله: Apple ProRes 422 HQ یا LT یا Avid DNxHD and DNxHR.

   قیمت این مانیتورها به ترتیب ۴۹۵ و ۹۹۵ دلار است و گزینه خوبی برای فیلمبردارانی است که می‌خواهند پا را از محدودیت‌های دوربین خود فراتر بگذارند.