901003_2

سه شنبه ششم دی‌ماه ۹۰، نمایشگاهی از عکس‌های سعید فرجی با عنوان «آخرین فرزندان سومالی» در موزه هنرهای معاصر فلسطین افتتاح می‌شود.
سعید فرجی طی حضور ۱۵ روزه خود در موگادیشو، پایتخت سومالی، بخشی از زندگی آوارگان و قحطی‌زدگان ساکن موگادیشو را عکاسی کرده است.
کشور سومالی که از سال ۱۹۹۱ فاقد دولت مرکزی است، به دلیل حضور نیروهای شبه نظامی الشباب وابسته به القاعده، همواره به عنوان یکی از خطرناک‌ترین نقاط روی زمین نام برده شده است. در سال‌های اخیر با دلیل خشکسالی و نبود دولت مرکزی، با قحطی گسترده‌ای رو به رو است که به گفته سازمان ملل متحد، در شصت سال اخیر بی‌سابقه است.
تابستان امسال و پس از یک سال درگیری شدید، نیروهای دولت انتقالی موفق به بیرون راندن گروه الشباب از موگادیشو، پایتخت سومالی شدند که این امر زمینه را برای ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه بین‌المللی فراهم کرد.
سعید فرجی که فعالیت‌هایش را در زمینهٔ مستند بحران متمرکز کرده است، پیش از این سابقهٔ حضور در جنگ ۳۳ روزه لبنان را نیز داشته است و به تازگی کتابی با عنوان تبادل را منتشر کرده که روایت‌گر رویدادهای این جنگ تا پایان عملیات تبادل اسرا در سال ۲۰۰۸ است.
افتتاحیه: سه‌شنبه، ششم دی‌ماه ۱۳۹۰ ساعت ۱۷
نمایشگاه تا بیستم دی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و پنجشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۵ به جز روزهای تعطیل ادامه دارد.
موزه هنرهای معاصر فلسطین، میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، تقاطع بزرگمهر، شماره ۷۴