920328_1

نمایشگاهی از عکس‌های بهنام صدیقی با عنوان «تعطیلات» از بعدازظهر جمعه ۳۱ خردادماه سالجاری در گالری راه ابریشم گشایش می‌یابد.

  در این نمایشگاه ۲۰ عکس رنگی در اندازه‌های ۱۰۰×۸۰ و ۵۰×۴۰ سانتیمتر به نمایش درمی‌آیند. بهنام صدیقی در این مجموعه با روی آوردن به عکاسی مستند هنری و با دغدغه‌هایی اجتماعی و فرهنگی، شکل روابط میان آدم‌ها مخصوصا جوانان ایرانی را به چالش می‌کشد. او عکس‌های این مجموعه را به روش عکاسی آنالوگ و با بهره‌گیری از دوربین قطع متوسط و اسلاید گرفته است.
   بهنام صدیقی در بیانیه‌ای برای این نمایشگاه می‌نویسد: «من در این پروژه مستند، بر روی گروهی از جوانان ایرانی که در تعطیلات به مدت چند روز به طبیعت کشورمان می‌روند، متمرکز شده‌ام. آنها می‌خواهند تعطیلاتشان را در محیطی آرام و به دور از پیچیدگی‌ها و دشواری‌های زندگی شهری بگذرانند. به این منظور برای اقامت در طبیعت، مکانی را خالی از حضور دیگران انتخاب می‌کنند؛ اما انگار حتی در چنین مکانی، چیزی نادرست است؛ چیزی خارج از کنترل آنان است. به نظر می‌رسد آنها ملال و رخوتشان را با خودشان آورده‌اند. همه‌ی اینها تاثیر آشکاری بر روابط و محیط اطرافشان دارد؛ روابطی که شاید در جایی در گذشته‌شان گره خورده و بی‌سرانجام باقی مانده است.»

    بهنام صدیقی متولد ۱۳۵۸ در ساری و دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال ۸۷ است. عکاسی منظره‌ی شهری و پرتره‌های محیطی مستند دو گونه‌ای هستند که بیشتر کارهای او را شامل می‌شوند. وی سابقه‌ی ۵ سال عکاسی مطبوعاتی در نشریات ایرانی همچون روزنامه‌ها‌ی جام‌جم، آینده ‌نو و آژانس سوره را دارد و ضمن کسب جوایزی در رقابت‌های عکاسی داخلی به تازگی در فهرست فینالیست‌های سومین جایزه‌ی «مجیک آو پرشیا» هم قرار گرفته است. نشر «ماه‌ریز» در سال ۸۸ مجموعه عکسی از او با نام «اکباتان، غرب تهران» را در قالب سری کتاب‌های «چشم» (شماره ۲۹) چاپ کرده است. بهنام صدیقی هم‌اکنون به عنوان مدرس عکاسی با مرکز آموزش‌های آزاد هنری دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران و آموزشگاه سایت عکاسی همکاری دارد.   

گشایش: جمعه ۳۱ خردادماه ۱۳۹۲ – ساعت ۱۶ تا ۲۰
نمایشگاه تا ۱۴ تیرماه ۹۲ یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۵ تا ۱۹ و پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است.
شنبه‌ها گالری تعطیل است.
گالری راه ابریشم، خیابان شهید لواسانی غربی (فرمانیه)، جنب فروشگاه شهروند، پلاک ۱۰۳، واحد ۲