نمایشگاهی از تازه‌ترین عکس‌های میترا محاسنی با عنوان «گذرگاه خورشید» از عصر پنجشنبه دوم آبان‌ماه ۹۲ در گالری آریا گشایش می‌یابد. 

به گفتهٔ مسئولین گالری، در این نمایشگاه ۲۹ عکس در ابعاد ۴۰×۶۰ سانتیمتر به نمایش درمی‌آید. میترا محاسنی در متنی برای معرفی آثار این نمایشگاه می‌نویسد: «این عکس‌ها حاصل جستجوهای همیشگی من در شهر تهران است. مجموعه تصاویر این نمایشگاه نشانه‌هایی است از زندگی ساده و آرام مردم این شهر که روی زمین زندگی می‌کردند. آن‌ها رفتند و ما در غربت برج‌ها و اتوبان‌ها گم شدیم.» شایان ذکر است کاتالوگی از عکس‌های این نمایشگاه با مقدمه‌ای از امیر اثباتی، معمار و مدیر هنری در سینمای کشور، برای این نمایشگاه منتشر شده است. 

  میترا محاسنی متولد تهران و دانش‌آموختهٔ رشتهٔ ارتباطات بصری و عکاسی خبری از کالج Sussex انگلستان است. وی از سال ۱۳۵۸ با عکاسی برای نشریات فعالیت عکاسی خود را آغاز کرد ولی به زودی به عنوان عکاس سینمایی مشغول به کار شد و در دوران کاری خود عکاسی فیلم‌ها و سریال‌های معروفی چون سربداران، اجاره‌نشین‌ها، زرد قناری، پردهٔ آخر، برج مینو، زیر پوست شهر، خانه‌ای روی آب، گیلانه و آژانس شیشه‌ای را برعهده داشته است. وی عضو هیات موسس انجمن عکاسان سینمای ایران و برندهٔ سیمرغ بلورین یازدهمین جشنوارهٔ فیلم فجر برای عکاسی فیلم «ناصرالدین‌شاه آکتور سینما» بوده است. داوری مسابقات عکاسی، تالیف کتاب «۲۵ سال عکاسی فیلم در ایران» و همچنین تاسیس و سرپرستی عکسخانهٔ موزهٔ سینمای ایران از دیگر نکات کارنامهٔ کاری میترا محاسنی است. 

افتتاحیه: پنجشنبه ۲ آبان‌ماه ۹۲ – ساعت ۱۶
نمایشگاه تا ۱۲ آبان‌ماه سالجاری روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و جمعه‌‌ها از ۱۶ تا ۲۰ دایر است. 
گالری آریا، خیابان ولیعصر، بالا‌تر از سه‌راه بهشتی (عباس آباد)، کوچه زرین، پلاک ۱۰