نمایشگاهی از عکس‌های تاریخی ایران، مربوط به دهه ۱۳۱۰ خورشیدی، توسط اداره اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه از سه‌شنبه ۱۱ اسفند ۹۴ در تهران برگزار می‌شود. 

   طبق اعلام دست‌اندرکاران، در پی گفتگوهای به عمل آمده میان سفارت ایران در کپنهاگ با شرکت دانمارکی کووی (Cowi) نسخه‌های دیجیتال از حدود ۵ هزار عکس تاریخی از فعالیت‌های عمرانی شرکت مذکور در ایران و از جمله راه آهن سراسری جنوب – شمال در دهۀ ۱۳۱۰ خورشیدی به بعد و زندگی مردم شهرها و روستاهای مسیر آن در اختیار مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه قرار گرفته است. 
   
   مهندسان دانمارکی شرکت مذکور در کنار تصویربرداری از صحنه‌های مرتبط با طرح‌های عمرانی خود، در مسیر پروژه راه آهن، بر پایۀ انگیزها و علایق شخصی، از صحنه‌های متنوعی از زندگی مردم ایران در آن دوره عکسبرداری کرده‌اند. 
   
   در دهه‌های بعدی بسیاری از این آلبوم‌های شخصی از سوی بازماندگان مهندسین طرح مذکور به شرکت اهدا شدند و بر غنای مجموعه اسناد آن شرکت افزودند. مجموعه‌های مذکور به صورت منظم و با درج شناسنامه عکس (مکان و زمان عکسبرداری) در کنار هر قطعه گردآوری و نگهداری می‌شود که این مساله نشانگر توجه فرهنگی، اجتماعی و مردم شناسانۀ مهندسان دانمارکی به محیط کار پیرامون خود هنگام انجام کارهای عمرانی بوده ‌است. 
 
   معاونت امور پژوهشی مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه در نظر دارد سه‌شنبه ۱۱ اسفند ۹۴ از ساعت ۱۰ صبح مراسم رونمایی از گزیده‌ای از عکس‌های مذکور را در قالب نمایشگاه عکس‌های تاریخی، به میزبانی سازمان ایرانی مجامع بین‌المللی واقع در، تهران، خیابان شهید باهنر (نیاوران)، خیابان شهید آقایی برگزار کند. حضور تمامی علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه آزاد است.