گالری پیرسوک شیراز از روز پنجشنبه میزبان نمایشگاه آثار زهره ریحانی با عنوان «من رنگ بوده‌ام همه» خواهد بود. 

   در این نمایشگاه تعداد ۱۸ اثر که تلفیق عکس و چاپ پلیت افست هستند در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت. در بخشی از بیانیهٔ این نمایشگاه آمده است: 

    «آبستره سازی طبیعت پیرامون ازعینیت صرف توسط آدمی، گامی است در جهت خلق قطعاتی از جهان شخصی و نسخه‌های کوچکی از واقعیت. همین به تماشا ایستادن بی‌پروای طبیعت، شیوه‌ای بیانی برای آفرینش فردی پدید می‌آورد که همسو با رویای شخصی می‌تواند تجلی یابد. نمود این نگرش، با پیوند هنر عکاسی و نقاشی، در مجموعهٔ «من رنگ بوده‌ام همه…» به تصویر کشیده شده است.» 

   زهره ریحانی درباره این نمایشگاه می‌گوید: «دوربین نوعی بینش اتوماتیک است که چیزهارا ثبت می‌کند؛ اما به موجود خلاقی نیاز دارد تا آن را به هنر بدل سازد. پس هنگام عکاسی از طبیعت آنچه که پیش روی دوربین است از آن من نیست و این از آن خود سازی دقیقا از برخورد من بعد از چاپ عکس‌ها روی صفحه‌های پلیت آلومینیمی به وجود آمده است.

   در این راه من از نقاشی، قلم مو و مرکب چاپ برای شخصی سازی استفاده کرده‌ام. رنگ آمیزی کار‌ها به صورت شخصی است؛ بدین گونه که برای هر فردی ممکن است به گونه‌ای متفاوت اجرا شود. آثار نهایی در یک نسخه هستند و با هر بار رنگ کردن فضاهای منحصربه فردی متجلی می‌شود و این همه را رنگ می‌سازد…» 

   بازدید از این نمایشگاه تا ۲۱ تیرماه ۹۶ از ساعت ۹ تا ۲۳ در گالری پیرسوک به نشانی شیراز، خیابان زند، کوچه ۳۸ زند، پلاک ۱۳ ادامه دارد.