نمایشگاه گروهی عکس «شور حسینی» با موضوع «آیین‌های عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع)» به همت گروه عکاسان آزاد بوشهر و مدیریت فرهنگسرای بافت تاریخی بندر بوشهر از روز یکشنبه ۵ آذرماه ۹۶ در بوشهر برگزار می‌شود.

   هدف از برگزاری این نمایشگاه، به تصویر کشیدن مراسم و آئین‌های عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) در ماه محرم و صفر و به همراه آن پویایی جریان عکاسی، ارتقای دانش بصری، گردآوری آثار ارزشمند و حضور عکاسان و علاقمندان به این هنر در کناریکدیگر است.

   موسی احمدی‌زاده نمایشگاه گردان این مجموعه، تأثیر قیام عاشورا در اقشار مختلف مردم، اهمیت حفظ آداب و رسوم عزاداری محرم، استفاده از اماکن تاریخی و فرهنگی برای برگزاری مراسم عزاداری و نگاه آزاد عکاس به ایام عزاداری در جامعه امروزی را از محورهای برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد و تصریح کرد:

   «نمایشگاه عکس شور حسینی فاقد هرگونه اسپانسر مالی بوده و تمامی امور نمایشگاه، توسط عکاسان و با هزینه شخصی نفراتی که آثارشان انتخاب شده، برگزار شده است.»

   در این نمایشگاه ۲۷ عکس از آثار عکاسان بوشهری در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت. اسامی عکاسان حاضر در این نمایشگاه به شرح زیر است:

   مریم امیرزاده، رامین برجاس، علی بیژنی، محمد باطبی، محمد جمالی، مهدی جوکار، میثم حبشی، مهدیه حجی، محمد خوردبین، دینا دریس، محسن رسولی، علیرضا رضایی، هانیه راستی زاده، سارا رستمی، کوروش زنگویی، پیروز سنگری، میثم شعبانی، ساره شادکام، مهدی صالحی، محسن طاهریان، کوثر عبدالله پور، زهرا عرب، نسترن گزدرازی، مهدیه محجوب، مهدی نیک بین، هلیا هنری و عباس هادی.

   گفتنی است نمایشگاه «شور حسینی» از ۵ تا ۹ آذرماه ۹۶ از ساعت ۱۸ تا ۲۰:۳۰ در نگارخانه فرهنگسرای بافت تاریخی بندر بوشهر واقع در عمارت دهدشتی، میزبان علاقمندان خواهد بود.