«عکس ناتمام، بهمن جلالی» عنوان مستندی است که درباره‌ی زندگی و آثار هنری و به‌یادماندنی بهمن جلالی، عکاس صاحب‌نام و فقید ایران، ساخته شده است.

   این فیلم ۶۲ دقیقه‌ای، ضمن تمرکز بر جنبه‌های مختلف فعالیت‌های حرفه‌ای بهمن جلالی، می‌کوشد تغییرات چندباره‌ی سبک و سیاق عکاسی وی را از دریچه‌ی دوربین مستند مرور و ثبت کند و از برگزاری آخرین نمایشگاه این هنرمند در سال ۱۳۸۶ گزارشی درخور و گویا ارائه نماید.

   مستند بلند «عکس ناتمام، بهمن جلالی» که در فاصله سال‌های ۱۳۸۷- ۱۳۸۴ با کارگردانی مشترک عمید راشدی و تورج ربانی و به تهیه‌کنندگی تورج ربانی ساخته شده است، با نخستین نمایش در بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر (۱۳۸۷) موفق به دریافت سیمرغ بلورینِ بهترین فیلم مستند بلند شد. همچنین این فیلم توانست دو سال بعد، نامزد دریافت تندیس بهترین کارگردانی از جشنواره‌ی مستند سینما حقیقت شود.

   این فیلم همچنین تاکنون در نمایش‌هایی که در مراکز هنری و فرهنگی کشور داشته، توانسته نظر مخاطبان علاقه‌مند و دوستداران عکاسی، به‌ویژه عکاسی حرفه‌ای را به موضوع این مستندِ پرتره، یعنی زندگی و هنر زنده‌یاد بهمن جلالی، بیش از پیش جلب کند.

    مستند «عکس ناتمام، بهمن جلالی» در ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه در محل تالار استاد شهنازِ خانه‌ی هنرمندان ایران با حضور عوامل فیلم به نمایش درمی‌آید و مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. ورود برای تمامی مخاطبان آزاد است.