«تیرآرت» نمایشی است گروهی با حضور ده گالری تهران که از پنجم تیرماه ۱۳۹۷ در مجتمع آوا سنتر برگزار می‌شود. این نمایش تلاشی است برای ارائه دسته‌جمعی هنر معاصر ایران که از منظر گالری‌ها به نمایش در می‌آید.

اولین نسخه‌ی «تیرآرت» توسط هرمز همتیان، مؤسس و مدیر گالری زیرزمین دستان، راه‌اندازی شده و توسط مریم مجد، از مدیران گالری اثر، مدیریت می‌شود.
بنا به گفته‌ی برگزارکنندگان، این رویداد نخستین اقدام منسجم در راستای توسعه‌ی منابع و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری یک آرت‌فر بین‌المللی در تهران است. «تیرآرت» می‌کوشد گالری‌ها، مجموعه‌داران، بازیگران و علاقه‌مندان عرصه‌ی هنر و مخاطبین عام را با هدف ایجاد فرصتی نو برای مواجهه با هنر معاصر ایران، گرد هم آورد. نخستین نسخه‌ی «تیرآرت» که اولین رویداد در سطح خود است، دستچینی از گالری‌های تهران را زیر یک سقف جمع می‌کند. با وجود این‌که این رویداد در شکل فعلی خود محدود به تهران است، طراحی و اجرای آن به نحوی بوده که مطابق با استانداردهای بین‌المللی باشد.

گالری‌های آب‌/انبار، اُ، اثر، اعتماد، اِی‌جی، خاک، دستان، شیرین، طراحان آزاد و محسن ده گالری تهرانی هستند که در اوّلین نسخه‌ی تیرآرت شرکت می‌کنند.

مهرداد افسری، امید بازماندگان، شیده تامی، نیوشا توکلیان، بهزاد جائز، محمد خلیلی، فرناز ربیعی‌جاه، علی زنجانی، محمد طباطبایی، بابک کاظمی، عباس کوثری، گوهر دشتی، محمد غزالی، مجید فتحی‌زاده، محسن فولادپور، علی مبسر، امید مشکسار، مهران مهاجر، پیمان هوشمندزاده و کامران یوسف زاده از جمله هنرمندانی هستند که آثارشان در فضای ۱۷۰۰ مترمربعیِ طبقه‌ی هشتمِ مجتمع آواسنتر در محله‌ی اقدسیه‌ی تهران به نمایش در خواهد آمد.

آواسنتر: خیابان پاسداران، خیابان موحد دانش، خیابان فیروزبخش، پلاک ۷۵

بازدید برای عموم:
سه‌شنبه تا پنجشنبه ۵ تا ۷ تیر از ساعت ۱۴ الی ۲۰
جمعه ۸ تیر از ساعت ۱۱ الی ۲۰
شنبه ۹ تیر از ساعت ۱۴ الی ۲۱
علاقه‌مندان به بازدید برای تهیه‌ی بلیط، می‎توانند ‌به سایت ایوند مراجعه کنند.