نمایشگاه انفرادی عکس‌ پرهام تقی‌اف با عنوان «مرجعیت نامتقارن» از عصر جمعه ۹ آذر ماه در گالری آبان شهر شیراز گشایش می‌یابد. این نمایشگاه به زودی در تهران نیز برگزار خواهد شد.

حمیدرضا کرمی پژوهشگر و منتقد هنر دربخشی از نقد و بررسی آثار این نمایشگاه نوشته است: «پرهام تقی اف در آخرین مجموعه‌اش همچنان دلمشغولی‌های پیشین‌اش را پی می‌گیرد. تصویرهایی را از منابع رسانه‌ای می‌یابد؛ به خوانشی نو از روایت‌هایی قدیمی در بستری متفاوت مجال بروز می‌دهد؛ و بعد، حاصل این قرائت تازه را به مدد جستجو و تجربه‌گری با رسانه‌های نو به هنری تاثیرگذار تبدیل می‌کند. به این ترتیب، آثار او پیوسته عکس محور/ تصویرمحور می‌مانند …
آنچه او در این مجموعه گرد آورده، همچنان وفاداری به دلسپردگیِ همیشه‎اش به زبانِ عکس و تصویر؛ نشانه شناسی و رمزگذاری و رمزگشاییِ از آن؛ و هشیاری و تعلق خاطر به کشف و بیان و بازسازیِ جلوه‌های حقیقت در بستری به نام تاریخ را باز می‌تابد.»

پرهام تقی‌اف متولد ۱۳۵۷ و دانش‌آموخته عکاسی از موسسه عکاسی نیویورک است. آثار وی تاکنون برنده جوایز متعددی بوده است که از جمله آنها می‌توان به جایزه اول مسابقه عکس موسسه عکاسی نیویورک، حضور در لیست کوتاه سومین جایزه هنر معاصر مجیک آو پرشیا در لندن و لیست کوتاه مسابقه جهانی عکاسی معماری سال ۲۰۱۷ میلادی اشاره کرد. او همچنین در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری در داخل و خارج از کشور شرکت داشته که از جمله جدیدترین آنها می‌توان به نمایشگاه گروهی عکاسان معاصر ایران در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، نمایشگاه گروهی عکاسان معاصر ایران فستیوال فورمت انگلستان و نمایشگاه آثار برگزیده عکاسان معماری جهان در جمهوری چک، مجارستان و لهستان اشاره کرد. آخرین نمایشگاه انفرادی او با عنوان «دست بگیر / دست بکش» در خرداد ۹۳ در محل نگارستان آن برگزار شده است.

پرهام تقی‌اف مدرس کلاس‎های «شناخت نور، منابع نور و نورپردازی»، «عکاسی تبلیغاتی»، «عکاسی معماری» و «کارگاه ایده پردازی و خلاقیت در عکاسی» در «آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای» است.

گشایش: جمعه ۹ آذر ماه ۹۷، از ساعت ۱۸
نمایشگاه تا جمعه ۲۳ آذر ماه ۹۷ هر روز از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۱ دایر است.
نگارستان آبان: شیراز، خیابان عفیف آباد، حدفاصل کوچه ۱۸ و ۲۰