«روزمرگی‎های معاصر» پروژه هنری دنباله داریست به نمایشگاه‌گردانی علی میراسماعیلی که تاکنون دو فصل آن با عناوین «کجواج‌ها» و «فراموشی» به نمایش در آمده و نمایشگاه فصل سوم این پروژه با عنوان «خودردیابی» با شرکت ۹ هنرمند که اغلب آثارشان بصورت عکس و چیدمان ارایه شده، روز جمعه ۲۱ تیرماه در گالری سایه افتتاح می‌شود.

مانند روال فصول قبلی، هنرمندان منتخب برای شرکت در این فصل نیز بدون وابستگی به هر کدام از سبک‎ها یا شیوه‌های تولید اثر هنری، با رویکردی فرا‌رشته ای سعی در نمایش مفهوم روزمرگی در شکل معاصر آن دارند.

علی میراسماعیلی نمایشگاه‎گردان این پروژه در بیانیه نمایشگاه می‎نویسد:
خود را دیدن به معنای مکاشفه خویشتن،پدیده ای نوظهور نیست اما اختلال و پریشانی انسان معاصر که ناشی از دیدن \خود ‎\در مرز میان خاطره،واقعیت و رویاست اورا بیش از هرزمان دیگری نسبت به شناخت هویت خویش به چالش کشیده است.خودردیابی به مواجه انسان معاصر با خویشتن در مسیر این شناخت می‎پردازد.
هستی ‎حاجی‎ابوالحسن، مرسا زینالی، معصومه شصتی،الهام شویکلو،مهسا شهپرنیا،ماه‎نو شیرزاد،مرضیه صادق‎محمدی،بنفشه عرشی و الهام مرادی، هنرمندان حاضر در این فصل هستند.

همچنین پس از انتشار فراخوان و بررسی پروپوزال های دریافتی و انتخاب هنرمندان، کار بر روی « شرایط » به عنوان فصل چهارم پروژه روزمرگی‎های معاصر به مراحل پایانی نزدیک شده و این فصل از پروژه زمستان امسال به نمایش در می آید.

برای اطلاع بیشتر از دیگر فصل‌های پروژه روزمرگی‎های معاصر و آگاهی از فراخوان فصل پنجم با موضوع «خلاء»، به صفحه این پروژه در اینستاگرام مراجعه کنید.

افتتاحیه نمایشگاه «خودردیابی» روز جمعه ۲۱ تیرماه ساعت ۵ عصر در گالری سایه می باشد و نمایشگاه تا۲۶ تیر ادامه دارد.
گالری سایه در خیابان کریمخان،خیابان سنایی،خیابان سیزدهم،پلاک ۲۱