نمایشگاه مجازی عکس «حماسه دفاع» از روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ در صفحه اینستاگرام موزه عکسخانه شهر پذیرای علاقه‌مندان است.

در معرفی این نمایشگاه آمده است:

«این نمایشگاه به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و چهل و یکمین سالگرد آن برگزار می‌گردد که شامل ۱۰ قطعه عکس از دوران هشت سال دفاع مقدس است. عکس‌های نمایشگاه توسط دو بانوی عکاس سال‌های جنگ تحمیلی فاطمه سادات نواب صفوی و مریم کاظم زاده ثبت شده‌اند.

فاطمه سادات نواب صفوی (فرزند ارشد شهید سید مجتبی نواب صفوی) متولد ۱۳۲۹ ه.ش و مریم کاظم زاده متولد ۱۳۳۵ ه.ش در شیراز به‌عنوان عکاسان هنرمند این نمایشگاه در زمان حضور در جبهه در محدوده سنی سی‌سالگی بودند که با وجود به نوع مسئولیت و اعزام‌شان به مناطق جنگی و عملیاتی، از تاثیر رسانه عکس غفلت نکرده و با دوربین عکاسی همراه‌شان صحنه‌هایی فاخر و لحظه‌های تاثیرگذاری از مهم‌ترین رویدادهای معاصر کشور را به ثبت رسانده و مستند کردند.»

نمایشگاه مجازی عکس «حماسه دفاع» تا تاریخ ۹ مهر ماه ۱۳۹۹ به‌صورت روزانه یک قطعه عکس در صفحه اینستاگرام موزه عکسخانه شهر بارگذاری خواهد شد.

علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند به صفحه مجازی موزه در اینستاگرام به‌نشانی  www.instagram.com/akskhaneh_shahr  مراجعه کنند.