نمایشگاه عکس تاریخی «ایران ما» روز شنبه ۱۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۵ در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس‌های فردریک گاردنر کِلَپ زمین‌شناس آمریکایی است. در این نمایشگاه ۲۰ قطعه عکس از تصاویر بناها، اماکن و مردم ایران بین سال‌های ۱۳۰۵ تا ۱۳۱۵ هجری شمسی به نمایش گذاشته خواهد شد. نسخه اصل این عکس‌ها در بخش دیجیتال کتابخانه دانشگاه ویسکانسین-میلواکی نگهداری می‌شود.

فردریک گاردنر کِلَپ (۱۸۷۹ – ۱۹۴۴) زمین‌شناس آمریکایی و نماینده شرکت نفت آمریکا بود. او در سال ۱۹۲۷ میلادی (۱۳۰۵ هـ.ش) مشاور نفت دولت ایران شد و به‌مدت ده سال در ایران اقامت داشت. کِلَپ در طول زندگی یکی از فعالیت‌های جانبی خود را عکسبرداری از زندگی و طبیعت و معماری کشورهایی که در آنها کار می‌کرد قرار داده بود. عکس‌های او از ایران با توجه به حرفه‌ای نبودن وی در عکاسی، بازگوکننده شرایط فرهنگی، اجتماعی و حتی معماری اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی است. همین امر باعث می‌شود این عکس‌ها برای محققان و پژوهشگران جذاب باشد.

علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی تا روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۱ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴:۳۰ و پنج‌شنبه از ساعت ۸ تا ۱۳ به موزه عکسخانه شهر مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۸۴۸۹۹۳ تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی موزه مراجعه کنند.

نمایشگاه عکس «ایران ما»
۱۴ اسفند ۱۴۰۰ تا ۳۰ فروردین ۱۴۰۱
ساعات بازدید: شنبه تا چهارشنبه: ۸:۳۰ تا ۱۴:۳۰، پنج‌شنبه: ۸ تا ۱۳ (افتتاحیه: ساعت ۱۵ تا ۱۸)
نشانی: تهران، میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز، موزه عکسخانه شهر
تلفن: ۸۸۸۴۸۹۹۳
وبسایت: iranphotomuseum.com