علیرضا کریمی صارمی دبیر نمایشگاه «بام شکسته بم» در مورد اهداف اعزام عکاسان منتخب به بم گفت: در ادامه نمایشگاه بام شکسته بم و با توجه به نزدیکی سالروز زلزله بم نمایشگاهی از آثار عکاسان برجسته کشور با نام «بم شکوفه های امید» از ۵ تا ۲۵ دی ماه در تهران برگزار می شود.
وی خاطر نشان کرد: با هماهنگی های اداره کل تبلیغات و اداره ارشاد بم نزدیک به ۳۰ نفر از عکاسان در گروه های سه یا چهار نفری به منظور عکاسی از نقاط مختلف به بم اعزام شدند.
دبیر «نمایشگاه بام شکسته بم» تصریح کرد: عکاسان اعزامی با زندگی امروز بم، روند سازندگی در بم و نحوه زندگی مردم را به تصویر خواهند کشید.
کریمی تأثیر تصاویر درج شده از زلزله بم را در روند بازسازی و کمک بیش از پیش مسؤولان به مردم این منطقه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: در دوره برگزاری نمایشگاه بام شکسته بم هرگاه خبری از این نمایشگاه در رسانه ها منتشر می شد چند روز بعد خبر اعزام تیم کارشناسی برای بررسی و مشکلات مردم به بم شنیده می شد.
وی در این باره خاطر نشان کرد: انعکاس این تصاویر و برگزاری این گونه نمایشگاه ها می تواند مسؤولان را در سازندگی بم کمک کند و این حرکت را تسریع بخشد.
وی با توجه به بررسی عکس های عکاسان منتخب گفت: عکاسان هر کدام با نگاهی متفاوت از شهر بم عکس گرفته اند که این عکس ها از زیبایی و تنوع فوق العاده چشمگیری برخوردار است.
کریمی همچنین با اشاره به برگزاری این دوره از نمایشگاه ها در سطح بین المللی افزود: در حال حاضر آثار عکاسان برجسته در نمایشگاه بام شکسته بم در مقر سازمان ملل در نیویورک در معرض دید عموم قرار گرفته است و قرار است نمایشگاه های بعدی در آلمان، انگلیس، اردن و تاجیکستان برگزار شود. وی در مورد چاپ این عکس ها گفت: تا پایان امسال سه جلد کتاب با عناوین بام شکسته بم، بم شکوفه های امید و تصاویر بم قبل از زلزله به چاپ می رسد.