iranaipa_w3.jpg

سومین کارگاه آموزشی تخصصی انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران، اول اسفند ۸۷ با همکاری موزه امام علی (ع) در محل این موزه برگزار شد.
موضوع این کارگاه؛ کاربرد مایعات و آتش در چیدمان عکسهای تبلیغاتی بود که با حضور علاقمندان برپا شد.
"یدالله ولی زاده"، رئیس هیات مدیره انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران، با اشاره به برگزاری دو دوره کارگاه آموزشی توسط انجمن عکاسان تبلیغاتی طی دو ماه گذشته با همکاری موزه امام علی، گفت: انجمن با هدف گسترش آموزش تخصصی عکاسی تبلیغاتی با استفاده از شیوه‌های گوناگون، اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی کرده است که این کارگاه به شناسایی و بهره‌گیری از مایعات و آتش در عکس‌های تبلیغاتی اختصاص یافت و به طور ضمنی قابلیت‌های مختلف عناصری چون آب و آتش برای شرکت کنندگان تشریح و ارائه شد.
وی با بیان اینکه برگزاری این سری از کارگاه‌های آموزشی زمینه گسترش همکاری و مشارکت فعالان و عکاسان این عرصه را فراهم می‌کند، تصریح کرد: برگزاری مداوم این کارگاه‌های آموزشی در دستور کار انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی قرار گرفته است.
در حاشیه برگزاری این کارگاه، "ویلیام هاروتیونیان"، دبیر انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی نیز با اشاره به سابقه فعالیت‌های انجمن مذکور اذعان داشت: انجمن عکاسان تبلیغاتی، در سال ۸۲ به منظور گسترش و ارتقاء جایگاه عکاسی تبلیغاتی و همچنین ایجاد انسجام میان فعالان این شاخه از عکاسی پایه‌گذاری شد.
وی با اشاره به اینکه تا امروز عکاسی تبلیغاتی تا حدودی در کشور مهجور مانده است، افزود: انجمن عکاسان تبلیغاتی در راستای گسترش اهداف مشترک و معرفی بیش از پیش جایگاه این نوع عکاسی در کشور شکل گرفته است.
دبیر انجمن عکاسان تبلیغاتی کشور از عکاسی تبلیغاتی به عنوان تنها نوع عکاسی کاربردی یاد کرد و گفت: رعایت نشدن حقوق مالکیت معنوی بزرگترین مانع توسعه این رشته است که این انجمن پیگیری حقوق عکاسان صنعتی و تبلیغاتی را در اولویت های کاری خود قرار داده است.
وی با اشاره به  دورنمای امیدوارکننده جایگاه عکاسی تبلیغاتی و صنعتی در کشور گفت: افزایش رقابت در عرصه‌های اقتصادی و صنعتی در کشور و جهانی شدن تجارت و کسب و کار ، نیاز به افزایش کمی و کیفی نیروی انسانی متخصص در این بخش را در کشور افزایش داده است و با توجه به افزایش تقاضا در زمینه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و همچنین توسعه حقوق مالکیت معنوی این انجمن تلاش دارد جایگاه این رشته را توسعه داده و به ارتقای دانش و مهارت‌های فنی در این زمینه کمک کند.
لازم به ذکر است؛ چهارمین کارگاه آموزشی انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی با عنوان "عکاسی فقط ابزار نیست"، ۱۵ اسفند ماه سال جاری با حضور استاد "علی رئیس شقاقی"، در محل موزه امام علی (ع) برگزار می‌شود.