اطلاعیه

انجمن عکاسان ایران به‌ عنوان اولین سازمان مردم‌ نهاد (NGO) و فراگیر در هنر عکاسی، پیرو مصوبه روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ۸۷  کمسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب و جمعیت‌ها در وزارت کشور به تصویب رسید.

لازم به یادآوری است در نشست مطبوعاتی روز دوشنبه ۱۲ اسفند ۸۷ که در تالار میرخانی خانه هنرمندان ایران با حضور خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها برگزار گردید، نمایندگان گروه کاری و هیئت موسس (مریم زندی، اسماعیل عباسی، افشین شاهرودی، ساعد نیک‌ذات) آغاز فعالیت انجمن عکاسان ایران را با هماهنگی وزارت کشور، با نام انجمن عکاسان اعلام نموده بودند. اما چون مبنای تاسیس این انجمن، فراگیر بودن آن در سطح کشور بوده و از آنجا که واژه ملی در اختیار دولت می‌باشد، لذا هیئت موسس تلاش نمود نام انجمن عکاسان ایران را در کمسیون مربوطه به تصویب برساند و با برگزاری جلسات در وزارت کشور و ارائه اسنادلازم در رابطه با فراگیر بودن انتخابات ۱۱ اسفند ۸۴ بالاخره با همکاری وزارت کشور پس از گذشت ۳ سال و  11 روز کمسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب و جمعیت‌ها با تاسیس این انجمن با عنوان «انجمن عکاسان ایران» موافقت نمود.

هیئت موسس انجمن عکاسان ایران ضمن تبریک و شادباش به تمامی عکاسان ایران ‌زمین بر خود واجب می‌داند، ضمن سپاس از اعضای شورای برنامه‌ریزی و گروه کاری کمیته شکل‌گیری که زمینه و شرایط مناسب و آزادمنشانه را برای انتخاب اعضای هیئت موسس به وجود آوردند، از تمامی عکاسان کشور به خاطر حضور پرشور در انتخابات ۱۱ اسفند ۸۴ و همچنین با نشان دادن شکیبایی اجازه دادند هیئت موسس بر اساس شرایط و واقعیت‌های موجود خواسته دیرین آنان را به نتیجه برساند سپاسگزاری ‌نماید.
این گروه همچنین از همکاران محترم آقایان محمد تهرانی به عنوان مشاور و سعید دستوری مشاور حقوقی انجمن عکاسان ایران تشکر می‌نماید.
هیئت موسس از آقایان شیخیانی، عباس‌زاده، کاشانی‌پور و چغایی (مشاور) از مجموعه وزارت محترم کشور و همچنین اعضای محترم کمسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب وجمعیت‌ها سپاسگزار است. ضمنا به اطلاع می‌رساند، زمان و روش عضوگیری متعاقبا اعلام خواهد شد.

هیئت موسس انجمن عکاسان ایران
مریم زندی، اکبر عالمی، اسماعیل عباسی، سیف الهخ صمدیان، افشین شاهرودی، عباس میرهاشمی، ساعد نیک‌ذات، فرزاد هاشمی، محسن راستانی، مجتبی آقایی، امیرعلی جوادیان، محمد ستاری، محمد فرنود


سایت عکاسی این موفقیت را به هیئت موسس انجمن عکاسان ایران و جامعه عکاسی ایران تبریک می‌گوید.