880917.jpg

فرهنگستان هنر ایران، نشست علمی – اطلاع‌رسانی همایش عکاسی دورۀ قاجار را در روز شنبه بیست و یکم آذر ۸۸ برگزار خواهد کرد. در این نشست که به منظور آگاهی‌رسانی و ارایه برنامه‌های در دست اجرای همایش عکاسی دورۀ قاجار و دعوت به همراهی پژوهشگران، استادان، دانشجویان و علاقمندان زمینه‌های گوناگون تاریخ عکاسی ایران برگزار می‌شود، پژوهشگران و صاحبنظران، دربارۀ تاریخ عکاسی ایران و چشم اندازهای همایش عکاسی دوران قاجار که قرار است در آذرماه سال آینده در تهران برگزار شود، به بحث و گفتگو خواهند پرداخت.
در آغاز این نشست علمی، محمدرضا طهماسب پور مدیر گروه علمی همایش، گزارش کوتاهی دربارۀ روند برنامه‌های پیشبینی شده و طرح‌های پژوهشی در دست اجرا ارائه خواهد کرد. سپس دکتر شهریار عدل، بهمن جلالی و مهندس تورج حمیدیان در میزگردی که ادارۀ آن را دکتر محمد ستاری بر عهده خواهد داشت، به ارایه نظرها و دیدگاه‌های خود درباره عکاسی دوران قاجار خواهند پرداخت.
پایان بخش برنامه‌های این نشست، پخش فیلم‌ مستند «خاطرات روی شیشه»، دربارۀ تاریخ عکاسی ایران به کارگردانی مهرداد زاهدیان خواهد بود.
این نشست، از ساعت ۱۷ روز شنبه ۲۱ آذرماه جاری در محل فرهنگستان هنر واقع در خیابان ولیعصر، تقاطع خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۲، ساختمان مرکزی فرهنگستان هنر، طبقۀ‌ سوم برگزار می‌شود.
اعضای گروه علمی همایش عکاسی دوران قاجار را دکتر شهریار عدل، رضا شیخ، محمدرضا طهماسب پور، خدیجه محمدی نامقی و مهرداد نجم‌آبادی تشکیل می‌دهند.
از تمامی پژوهشگران، استادان، صاحبنظران، دانشجویان، و علاقمندان تاریخ عکاسی ایران برای شرکت در این همایش دعوت می‌شود.

برنامه نشست علمی – اطلاع‌رسانی همایش عکاسی دورۀ قاجار، گردهمایی مکتب اول تهران شنبه بیست و یکم آذر ۸۸ ساعت ۱۷
سرود جمهوری اسلامی ایران
تلاوت آیاتی از کلام الله مجید
سخنرانی نماینده فرهنگستان هنر
سخنرانی مدیر گروه علمی: محمدرضا طهماسب پور
نشست علمی، ریاست نشست: محمد ستاری، سخنرانان: شهریار عدل، بهمن جلالی، تورج حمیدیان، پرسش و پاسخ
پخش فیلم‌ همراه با توضیحات آقای مهرداد زاهدیان
پذیرایی