با انتشار اولین یادداشت درباره پرونده باند بازی در عکاسی ایران، عده‌ای از کاربران این سوال را مطرح کردند که هدف سایت عکاسی از مطرح کردن این موضوع چیست.
در پاسخ به مخاطبان محترم به اطلاع می‌رسانیم که در هفت سال فعالیت سایت عکاسی هیچ مسابقه و نمایشگاهی نبوده است که در زمان برگزاری و پس از آن با بازتاب‌ها و موضع گیری‌های شرکت کنندگان و جامعه عکاسی ایران رو به رو نشده باشد.
خواه نمایشگاهی چند نفره در یک گالری کوچک در تهران باشد، خواه نمایشگاهی بزرگ در یکی از معتبرترین گالری‌های هنری خارج از کشور، چه مسابقه‌ای کوچک در شهرستانی باشد و چه دو سالانه عکس ایران، همیشه و در همه حال درباره جمع تصمیم گیرنده، که در جایی بدون عنوان است و در جایی دیگر عناوینی مانند هیات موسس، هیات مدیره، شورای سیاستگذاری، هیات داوران، هیات انتخاب و … دارد، حرف و حدیث‌هایی مطرح می‌شود.
معمولا آنهایی که به نمایشگاه و مسابقه‌ای راه پیدا نکرده‌اند، برگزارکنندگان یا داوران را به باند بازی متهم می‌کنند و معتقداند داوران و دست اندرکاران مسابقات با اعمال نفوذ، راه را برای افراد وابسته به خود هموار کرده و دیگران را نادیده می‌گیرند.
تلاش ما این است که به دور از جنجال و هیاهو، این موضوع را به بحث بگذاریم و ضمن انعکاس دیدگاه‌های متفاوت، فضایی شفاف از آنچه در روند برگزاری نمایشگاه‌ها و مسابقات عکاسی می‌گذرد ارایه کنیم و در پایان می‌خواهیم به پاسخ این سوال برسیم که آیا باند بازی در عکاسی ایران واقعیت است یا توهم.

از هفته آینده روزهای شنبه و سه‌شنبه با سلسله مصاحبه‌های پرونده باند بازی ما را همراهی کنید و در ارسال نظرات خود به نکات زیر توجه کنید.

• نظرات خود را حتما به فارسی بنویسید. از انتشار نظرات به فینگلیش جدا" معذوریم.
• شایسته است با هویت واقعی خود نظرتان را بنویسید نه با نام مستعار اگر مایل به انتشار نام واقعی نیستید می‌توانید از ما درخواست کنید که نامتان منتشر نشود. در این صورت نام شما نزد سایت محفوظ می‌ماند.
• اگر مایل به انتشار نظرتان در سایت هستید ضروری است ضمن نگارش رسمی، در نوشته خود با حفظ احترام افراد و به دور از هرگونه توهین و کنایه، متن را برای ما ارسال کنید تا بتوانیم آن را منتشر کنیم.
• به ما اجازه دهید اسامی یا بخشی از نوشته شما را که موجب تنش خواهد شد به صورت […]  نمایش دهیم.
• هدف سایت عکاسی از گشودن این پرونده گره‌گشایی و چاره‌اندیشی برای موضوع باندبازی است نه ایجاد جنجال و تنش در جامعه عکاسی پس شایسته است نظرات شما در این راستا و به منظور بهبود شرایط موجود و رفع سوء تفاهم‌ها باشد.