در ادامه سلسله نشست‌های تخصصی کانون عکس اصفهان، سه شنبه ۱۳ دی علی سامعی مهمان این کانون است.

این جلسه به معرفی فدراسیون جهانی عکاسی، فیاپ و القاب آن اختصاص دارد.
در این جلسه تعاریف جهانی عکاسی، تعریف عکس، تعریف عکس سفر، عکس تک رنگ، عکس خلاقانه، عکس طبیعت، عکس با موضوع حیات وحش در بخش طبیعت و عکس با موضوع فوتوژورنالیسم و نهایتاً تعریف عکس با موضوع علایق انسانی در بخش فوتوژورنالیسم مرور خواهد شد و در هر بخش نمونه‌های موفق در جشنواره‌های خارجی نمایش داده خواهد شد.
علی سامعی علاوه بر دارا بودن مدرک کار‌شناسی ارشد در رشته ژنتیک، فارغ التحصیل انجمن سینمای جوانان ایران در رشته عکاسی و به عنوان اولین ایرانی شایسته دریافت لقب AFIAP – هنرمند فیاپ شناخته شده است. وی تاکنون در ۱۰ نمایشگاه انفرادی و ۱۲ نمایشگاه گروهی شرکت داشته. سامعی داور و برگزار کننده چند جشنواره و نمایشگاه عکس، بنیانگذار و مدیر کلوپ عکس فوکوس تیم است. در کارنامه هنری او جوایزی از جشنواره‌های داخلی و خارجی و عکس‌های پذیرفته شده در جشنواره‌های زیر نظر PSA و FIAP دیده می‌شود. علی سامعی از سال ۸۴ عکاس خبرگزاری «مشهد نیوز» بوده و با فیلم تلویزیونی «رجز» عکاسی فیلم را هم تجربه کرده است.

این جلسه سه شنبه ۱۳ دی ماه ساعت ۱۶: ۳۰ در محل آمفی تا‌تر مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان در ابتدای خیابان توحید، روبروی پل آذر برگزار می‌شود.