910419_2

گروه هنری سرو با همکاری دانشگاه صنعتی شریف تهران، نشستی را با حضور محسن بایرام‌نژاد، با موضوع «خواسته‌های فرامستند از عکاسی» برگزار می‌کند.
در کارت دعوت این نشست چنین آمده است: «عکاسی، رسانه / ابزارِ هنری‌ای که در مقایسه با دیگر رسانه‌ها، بیشترین تحولات را در عمرِ کوتاه ۱۸۰سالهٔ خود گذرانده، به اشکال مختلف و برای کاربردهای متنوع مورد استفاده قرار می‌گیرد. ادبیات و سینما، بیش از دیگر رسانه‌ها، در خواستنی‌بودن عکاسی نقش به‌سزا داشته‌اند. در نشستی کوتاه‌مدت، سرفصل‌وار، در باب استفادهٔ چندگانه از این رسانه و آنجا که با هنرهای دیگر پیوند خورده، صحبت خواهیم کرد.
بیانِ تصویر، زمینهٔ دیده‌شدن و امرِ مهمِ «ارائه»، در جای‌جای صحبتهایمان نقش اصلی را ایفا خواهند کرد.
عکاسی در سال ۱۸۳۹ میلادی، توسط دولت فرانسه، به جهانیان معرفی شد.»

محسن بایرام‌نژاد، مدرس و مترجم کتاب‌های عکاسی‌ست که از آثار او می‌توان به کتاب‌های «درباره نگاه به عکس‌ها (بیل جی و دیوید هورن، حرفه: هنرمند)»، «ماهیت عکس‌ها (استیون شور، مرکب سپید)»، «زبان عکس (با همکاری) (رابرت اکرت، حرفه: هنرمند)» و «نمادهای عکاسی (قرن بیستم) (با همکاری) (پتر اشتپان، مرکب سپید)» اشاره کرد.

این نشست در یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۷، در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار خواهد شد.
شرکت برای عموم آزاد است. علاقه‌مندان جهت دریافت کارت شرکت در این جلسه و کسب اطلاعات تکمیلی، با شماره‌های ۰۹۳۹۰۸۶۳۲۴۸ و ۴۴۴۶۱۱۹۷ (گروه هنری سرو) تماس حاصل کنند.