910821

گالری فتوگرافیکا در شهر سانفرانسیسکوی آمریکا برگزیدگان دومین دوره‌ی مسابقه‌ی عکاسی خود را اعلام کرد که فرزانه رادمهر، عکاس ایرانی، موفق به کسب رتبه‌ی برتر این مسابقه شد.  
   در این دوره از این رقابت بین‌المللی عکاسانی از ۳۴ کشور جهان برای کسب سه رتبه‌ی اصلی و مدال‌های طلا شرکت کرده بودند که فرزانه رادمهر، عکاس ۳۰ ساله‌ی هرمزگانی که به طور اختصاصی در زمینه‌ی فاین‌آرت فعالیت می‌کند، با تک عکسی به نام «سقوط» موفق به کسب رتبه‌ی نخست، جایزه‌ی نقدی ۳ هزار دلاری و یکی از ۳۷ مدال طلای این گالری برای عکاسان فینالیست شد. 
  در این مسابقه همچنین سعید رضوانیان، دیگر عکاس ایرانی با تک عکسی بدون عنوان موفق به راه‌یابی به نمایشگاه و کسب یکی از ۳۹ مدال نقره‌ی اهدایی هیات داوران به عکس‌های راه‌یافته به نمایشگاه شده است. نمایشگاه برگزیدگان این مسابقه از ۲۰ آبان‌ تا ۵ آذرماه سالجاری در گالری فتوگرافیکای شهر سانفرانسیسکو، که به طور تخصصی تنها به نمایش و فروش آثار عکاسانه می‌پردازد، برپا خواهد شد. 
     همچنین در حضوری دیگر برای عکاسی ایران در شهر سانفرانسیسکو، مجموعه عکسی با موضوع هویت شخصی در مشاغل سنتی ایران از کاوه بغدادچی موفق به راه‌یابی به مرحله‌ی نهایی نخستین دوره‌ی مسابقه‌‌ی بین‌المللی عکس موسسه‌ی انتشاراتی Pixelhose که در سانفرانسیکوی آمریکا مستقر است راه یافت. هدف برگزارکنندگان این مسابقه، که پیش از این میزبان ۴ دوره مسابقه‌ی داستان‌نویسی بوده‌اند، برپایی نمایشگاه و چاپ مجموعه عکس‌هایی است که توانسته باشند در حداقل ۴ و حداکثر ۱۰ فریم داستان یا ایده‌ای را به روشنی روایت کنند. این مسابقه در ۸ گروه موضوعی برگزار می‌شود و هیات داوران اوایل سال آینده‌ی میلادی از میان آثار راه‌یافته به مرحله‌ی نهایی در هر گروه یک مجموعه‌ی برگزیده معرفی خواهند کرد.