poster_unexpovsed3

آثاری از ۵ عکاس زن ایرانی در قالب بخشی از دومین نمایشگاه آثار هنرمندان زن ایرانی از ۱۹ آبان‌ماه سالجاری در بروکسل، پایتخت بلژیک، به نمایش درآمده است.

هیات پنح نفره‌ی انتخاب پس از بررسی آثار رسیده نهایتا ۴۰ هنرمند زن جوان (از جمله ۵ عکاس) را به عنوان افراد حاضر در نمایشگاه نهایی معرفی کردند. سحر مختاری، مهری رحیم‌زاده، مریم مجد، سپیده بهزادی و فریبا دهقانی‌زاده عکاسان راه‌یافته به دومین نمایشگاه آثار منتخب زنان هنرمند ایرانی هستند که عکس‌هایی با تکنیک‌های مستند، فتومونتاژ و چیدمان ارائه نموده‌‌اند. 

امسال این نمایشگاه به دبیری فری ملک‌مدنی و با موضوع آزاد در گرایش‌های عکاسی، نقاشی و چیدمان برپا شده و پیش از این در فراخوانی از هنرمندان زن ایرانی که بین سال‌های ۱۳۵۰ تا ۱۳۷۰ متولد شده‌اند و در حال حاضر ساکن ایران هستند و سابقه‌ی برگزاری حداقل یک نمایشگاه انفرادی در کارنامه‌شان دیده‌ می‌شود خواسته بود تا در این رویداد هنری شرکت کنند.

نمایشگاه آثار منتخب امسال تا ۵ دی‌‌ماه سالجاری در محل گالری آرت کانتارا در بروکسل دایر خواهد بود و پس از آن، به گفته‌ی برگزارکنندگان، قرار است در دو شهر آتن و ورشو هم به نمایش درآید. گفتنی‌ست دومین نمایشگاه هنرمندان زن ایرانی در بلژیک با همکاری گالری‌های الهه‌ی تهران و آرت کانتارای بروکسل برگزار شده است.