از یکشنبه ۲۴ دی کلاس «مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی» توسط حافظ میرآفتابی برگزار می‌شود.

در معرفی این کلاس آمده است:
«عکس، امپراتوری نشانه‌ها!
عکس یک پیام پیوسته است و برای خلق یا خوانش هدفدار و رمزگشایی از عکس آشنائی با زبان تصویر یک ضرورت است.
این برنامه آموزشی بر اساس جدید‌ترین شیوه‌های پویای آموزشی در آکادمی‌های جهان، از یک سلسله دوره‌های مرتبط و دارای اهمیت یکسان تشکیل گردیده که می‌توان به تمرین هائی در عرصهٔ نقطه، خط، سطح، فضا، عمق، فرم، مشاهده و درک فرم و نسبت‌ها با هم، تبدیل فرم‌های تجزیه شده به تصویر، تعیین هدف و جستجو در توزیع عناصر، آرایش و ترکیب بندی‌های پیشرفته با توجه ویژگی تضاد‌ها، بخش بندی طلائی و تقسیم فضا، تاثیر پیش زمینه و پس زمینه بر هم دیگر و…
در پایان برنامه به دست آوردن ادراک نوین از زیبایی‌شناسی و مفاهیم و پی بردن به توان عکس در درک و پویایی ذهن آدمی…!
دیدن جایگاه ما در جهان را معین می‌سازد و این نقطه شروع با شکوه یک عکس است.

هدف این دوره آموزشی ارائه نکات بنیادین در مبانی هنرهای تجسمی است. فراگیری زبان تصویر و سلسله پیوسته از تمرین‌هایی با محوریت:
کادر، نقطه، خط، سطح، فضا، عمق، فرم، بافت، رنگ، چگونگی ایجاد یک ترکیب بندی موثر با توزیع مناسب عناصر در کادر، تقسیمات طلایی، ویژگی‌های تقسیمات سیمتریک (قرینه) و غیر سیمتریک (غیر قرینه) در کادر، آشنایی با ترکیب بندی باز و بسته، کشش و دافعه عناصر بصری دریک کادر و…
این دوره باعث توسعه ادراک هنرجو از اساسی‌ترین عناصر سازنده یک عکس می‌شود و تا پایان عمر با نگاه کردن از ویزور دوربین و فشاردادن دکلانشور مرور می‌شود.»

حافظ میرآفتابی متولد ۱۳۴۲ از استادان مطرح و شناخته شده آموزش هنر و مبانی هنرهای تجسمی است. بیان نافذ و تاثیرگذار او همیشه مورد توجه هنرجویان بوده است. میرآفتابی عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی تهران است و چند سال مدیریت گروه عکاسی این دانشکده را برعهده داشت. وی سال هاست مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی را به دانشجویان و هنرجویان عکاسی آموزش می‌دهد.

کلاس «مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی» یک روز در هفته، در ۱۰ جلسه برگزار می‌شود و شهریه آن ۱۹۰ هزار تومان است.
علاقه‌مندان به شرکت در این کلاس می‌توانند برای اطلاع بیشتر و ثبت نام به اینجا مراجعه و یا با شماره ۸۸۱۰۶۱۴۲ تماس بگیرند.

سایت عکاسی علاوه بر کلاس «مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی»، کلاس‌های عکاسی مقدماتی، شناخت نور در عکاسی، داستان مصور، عکاسی تبلیغاتی، فتوشاپ برای عکاسان، عکاسی پرتره، عکاسی از مواد غذایی، عکاسی فاین آرت و ایده، اجرا، ارائه را ترم زمستان ۹۱ برگزار می‌کند. برای اطلاع از برنامه کلاس‌های حضوری به اینجا مراجعه کنید.