911229_2

   سومین جایزه‌ی هنر معاصر ایران، که پیش از این فهرست اولیه‌ی برگزیدگان خود (شامل ۵ عکاس) را معرفی کرده بود، اسامی ۷ فینالیست این جایزه را هم اعلام کرد که در میان آنها نام بهنام صدیقی، به عنوان تنها عکاس حاضر، به چشم می‌خورد.
   شامگاه دوشنبه ۲۸ اسفندماه ۹۱ طی مراسمی در برج‌های اقتصادی امارات واقع در منطقه‌ی DIFC امیرنشین دبی نمایشگاهی از آثار ۱۹ هنرمند حاضر در فهرست اولیه‌ی این جایزه گشایش یافت که تا سوم فروردین‌ماه ۹۲ ادامه خواهد داشت. در حاشیه‌ی همین مراسم دکتر آنتونی داوونی، یکی از اعضای هیات داوران امسال و مدیرگروه کارشناسی ارشد هنرهای معاصر در انیستیتوی هنر ساتبیز لندن، اسامی ۷ فینالیست سومین دوره را اعلام کرد. 
   پیش از این ۵ عکاس به جمع ۱۹ برگزیده‌ی اولیه راه‌ یافته بودند و اکنون از میان آنها نام بهنام صدیقی (ساری، ۱۳۵۸) در میان هنرمندان حاضر در مرحله‌ی نهایی هم دیده می‌شود. هیات داوران این جایزه طی چند ماه آینده در لندن از میان این ۷ فینالیست نهایتا یک نفر را به عنوان برنده‌ی جایزه‌ی اصلی امسال معرفی خواهد کرد. در دو دوره‌ی گذشته محمود بخشی و شیرین صباحی برندگان این جایزه‌‌ی معتبر مرتبط با هنر معاصر ایران بوده‌اند.
  این جایزه از سال ۲۰۰۹ هر دو سال یک‌بار با هدف شناسایی نسل جدید هنرمندان معاصر تجسمی ایران توسط بنیاد فرهنگی «مجیک آو پرشیا»، که در لندن مستقر است، برگزار می‌شود و قصد دارد فرصتی برای نمایش آثار نسل جوان تجسمی ایران فراهم ‌کند تا از این طریق سهمی در پیشرفت فرهنگ و هنر ایرانی در سطح بین‌المللی داشته باشد.