از پنجشنبه ۲۲ فروردین‌ماه جاری کلاس «ایده، اجرا، ارائه» توسط کاوه بغدادچی برگزار می‌شود. 


در معرفی این کلاس آمده است: «فاصله گرفتن از فرایند غیرحرفه‌ای و تصادفی در تولید عکس و شناخت اصول حرفه‌ای در نگاه عکاسانه چه در گزینش سوژه و چه در اجرا و ارائه‌ی آن، که همواره از اهمیت به سزایی برخوردار بوده، از اهداف اصلی این کلاس است.
در این کلاس پس از طرح مباحثی درباره‌ی اهمیت ایده و پرورش آن در قالب‌های عکاسانه، هر یک از هنرجویان با توجه به مطالب مطروحه و با هماهنگی مدرس سوژه‌ای را برای بسط بیشتر و تبدیل به دکوپاژ و طرح اولیه انتخاب خواهند کرد. سپس از طریق آشنایی با نمونه‌های مشابه و موفق در دنیای عکاسی با روش‌های پرداخت آن ایده آشنا شده و با رسیدن به سبک و تکنیک مناسب نهایتا در صورت داشتن تجربه و توانایی اجرایی کافی به طور حرفه‌ای اقدام به آغاز فرایند تولید یک پروژه‌ی عکاسی خواهند کرد.»

مهم‌ترین مباحثی که در این کلاس بررسی می‌شوند، عبارتند از:

– ویژگی‌های عکاسی مفهومی
– موارد مهم در انتخاب سوژه
– بسط دیدگاه نسبت به سوژه‌ی انتخابی
– چگونگی تبدیل یک ایده‌ی ذهنی به تصویر
– اهمیت اندیشه و دکوپاژ در مرحله‌ی پیش تولید
– مروری بر سبک و گرایش‌های مختلف عکاسی
– گزینش تکنیک مناسب برای اجرای پروژه
– بررسی نمونه‌های موفق عکاسی ایرانی و خارجی
– نقش نشانه‌شناسی در فرایند انتقال مفهوم
– انواع محل‌ها و سطوح مختلف ارائه‌ی عکس
– ضرورت بیانیه و عنوان مناسب برای هر اثر‌
– عوامل تعیین‌کننده در فرایند ارائه‌ی اثر

کاوه بغدادچی، دانش‌آموخته‌ی مهندسی مکانیک و دارای مدرک عکاسی و فیلمسازی از انجمن سینمای جوانان ایران است. وی عکاسی را به طور حرفه‌ای از سال ۸۳ شروع کرده و در این مدت برنده‌ی چندین جایزه‌ی عکاسی در داخل و خارج کشور از جمله ۶ جایزه‌ی بین‌المللی بوده است. آثار او تاکنون در بیش از ۶۰ مسابقه و جشنواره‌ی سراسری و بین‌المللی مورد پذیرش قرار گرفته است. در کارنامه‌ی او برگزاری یک نمایشگاه انفرادی و حضور در ۹ نمایشگاه گروهی در ایران و خارج کشور و تدریس عکاسی در دانشگاه آزاد قزوین و انجمن سینمای جوان (دفتر قزوین) هم دیده می‌شود. وی هم‌اکنون به عنوان نویسنده و مترجم مطالب خبری، آموزشی و تحلیلی با «سایت عکاسی» همکاری دارد. [بیشتر

کلاس «ایده، اجرا، ارائه» یک روز در هفته، در ۶ جلسه برگزار می‌شود و شهریه آن ۱۳۰ هزار تومان است. 
علاقه‌مندان به شرکت در این کلاس می‌توانند برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به اینجا مراجعه و یا با شماره ۸۸۱۰۶۱۴۲ تماس بگیرند. 

سایت عکاسی علاوه بر کلاس «ایده، اجرا، ارائه»، کلاس‌های عکاسی مقدماتی، عکاسی دیجیتال برای همه، شناخت نور در عکاسی، مدیریت رنگ در عکاسی دیجیتال، عکاسی فاین آرت، فتوژورنالیسم، عکاسی و نوشتار، عکاسی پرتره، عکاسی تاتر، فتوشاپ برای عکاسان، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی صحنه آرایی شده، مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی و جریان‌شناسی عکاسی معاصر جهان را ترم بهار ۹۲ برگزار می‌کند. برای اطلاع از برنامه کلاس‌های حضوری به اینجا مراجعه کنید.