سایت عکاسی در ترم تابستان  ۹۲ «کارگاه آزاد عکاسی با محمدرضا میرزایی»، را از یکشنبه ۲۳ تیر ۹۲ برگزار می‌کند.

در این کارگاه که پنج جلسه به طول خواهد انجامید، هنرجویان ضمن شرکت در کلاس‌ها و آشنایی عمومی با اید‌ه‌های متفاوت در عکاسی امروز جهان، کار بر روی یک مجموعه عکس را آغاز و به اتمام می‌رسانند.
هدف این کارگاه آشنایی با عکاسی به عنوان گونه‌ای از هنر معاصر، تلاش برای درک بهتر عکس با نقد آثار یکدیگر در طول دوره و کمک به هنرجویان در دستیابی به نگاهی شخصی در عکس‌هایشان است.
مخاطب این کارگاه نه تنها عکاسان، بلکه سایر علاقه‌مندان فعال در زمینه‌های دیگری  از جمله ادبیات، سینما و یا سایر گونه‌های هنرهای تجسمی که به تجربیات میان‌ رشته‌ای تمایل دارند، نیز می‌توانند باشند.

با توجه به زمان فشرده کارگاه که در مدت اقامت کوتاه محمدرضا میرزایی در ایران برگزار خواهد شد، شرکت در این کارگاه به هنرجویانی توصیه می‌شود که بتوانند در طول این سه هفته مدت زمان قابل توجهی را به عکاسی بپردازند.

محمدرضا میرزایی دانشجوی کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در دانشگاه پنسیلوانیاست و در عین حال در دانشگاه پنسیلوانیا به تدریس عکاسی پرداخته است. آثار او در شش نمایشگاه انفرادی در تهران، فیلادلفیا، مسکو، استانبول، دوبی و تهران و نمایشگاه‌های گروهی متعددی در جهان به نمایش در‌آمده‌اند. او در سال ۲۰۱۳ در آکادمی هنرهای زیبای راونا و در سال ۲۰۰۹ در مدرسه‌ی عکاسی اوسرواتوریو گوالینو در شهر تورین ایتالیا به سخنرانی پرداخت  و پس از شیرین نشاط، دومین عکاس ایرانی است که آثارش در بینال فوتوگرافیکا بوگوتا به نمایش درآمده‌‌اند.

میرزایی برنده جوایز مختلفی از جمله لوگولند ۲۰۱۳ شده و در کارنامه‌ی او سردبیری ماهنامه‌ی دیده، حضور در هیئت داوران فوتوبوک اوارد ۲۰۱۱  و همکاری با آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای و فصلنامه حرفه:هنرمند به عنوان نویسنده و مترجم نیز جلب نظر می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با محمدرضا میرزایی می توانید به سایت شخصی وی مراجعه کنید.


کلاس «کارگاه آزاد عکاسی با محمدرضا میرزایی»  در ۵ جلسه، هر جلسه به مدت ۳ ساعت برگزار می‌شود.
کارگاه از یکشنبه ۲۳ تیر ۹۲ از ساعت ۱۰.۳۰ تا ۱۳.۳۰ شروع می‌شود و روزهای پنجشنبه ۲۷ – یکشنبه ۳۰ تیر – پنجشنبه  ۳ و  پنجشنبه ۱۰ مرداد ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان برای ثبت نام در این کارگاه به اینجا مراجعه کنند و یا با شماره ۸۸۱۰۶۱۴۳ – ۸۸۱۰۶۱۴۲ تماس بگیرند.