میشل ستبون که برای داوری دومین جشنواره بین‌المللی عکس رژان به تهران سفر کرده، در نشستی با عکاسان ایرانی به گفت‌وگو می‌پردازد. به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره بین‌المللی عکس رژان، این نشست به همت انجمن ملی عکاسان ایران و با مشارکت دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی عکس رژان روز شنبه نهم شهریورماه ۹۲ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان و عکاسان آزاد است. 

  میشل ستبون متولد ۱۹۵۲ در نیجریه و دانش‌آموخته‌ی رشته معماری است. وی عکاسی را از دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی و همزمان با انقلاب ایران آغاز کرد و نخستین پرتره‌‌ها از امام خمینی (ره) هنگام اقامت ایشان در نوفل لوشاتوی فرانسه توسط او ثبت شده است؛ پرتره‌‌هایی که جزو ۱۰۰ عکس برگزیده آن دهه از تاریخ هم قرار دارد. او همچنین طی آخرین ماه‌های حکومت پهلوی در ایران بوده و به عنوان عکاسی پر کار مجموعه عکس‌های تاریخی و کمتر دیده‌شده‌ای از روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی رژِیم سلطنتی در کشورمان را ثبت کرده است.  
  این فتوژورنالیست در طول سال‌های عمر حرفه‌ای خود به بیش از ۱۳۰ کشور جهان سفر کرده و با عناوین خبرنگار و عکاس به نمایندگی از سوی آژانس‌ها و موسسات بین‌المللی نظیر رافو، بلک استار فرانسه، سیپا، کوربیس، گتی، نت وورک، و یونسکو موفق به خلق آثاری ماندگار شده است. ستبون در جشنواره لیون ۲۰۰۴ یکی از برگزیدگان بود و همچنین نشان اول فستیوال ورلد‌پرس را به دلیل گزارشش در مورد یک حادثه انفجار در نیجریه دریافت کرده است. 

 میشل ستبون همراه با رخشان بنی‌اعتماد، سیف‌الله صمدیان، ساعد نیک‌ذات و مجید سعیدی داوری دومین جشنواره بین‌المللی عکس رژان برای انتخاب آثار برگزیده را برعهده دارد. نمایشگاه این جشنواره که با موضوع آب و آبرسانی برپا شده، از ۱۲ تا ۱۹ شهریورماه و مراسم اهدای جوایز نیز ۱۵ شهریورماه ۹۲ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.