کارگاه یک‌روزه‌ای با عنوان «پردازش فایل‌های خام در Camera Raw» پنجشنبه یکم اسفندماه ۹۲ با حضور احسان قنبری‌فرد توسط انجمن عکاسان دنا در یاسوج برگزار می‌شود. 

    به گفتهٔ برگزارکنندگان، در این کارگاه مباحثی در خصوص چگونگی ویرایش و پردازش رنگ و نور در عکاسی ارائه می‌شود. دو نرم‌افزار Adobe Bridge و Adobe Camera Raw در این نشست مورد بررسی قرار می‌گیرند و اطلاعات و جزییات مورد نیاز عکاسان حرفه‌ای برای کار با این نرم‌افزار‌ها در جهت مدیریت فایل‌های Raw و پردازش فایل‌های خام آموزش داده خواهد شد. 

   در این کارگاه نسخهٔ Adobe Bridge Cs 5 و نیز نسخهٔ Adobe Camera Raw 6.5 ارائه و مورد بررسی قرار خواهد گرفت و مباحث تنظیم رنگ و نور، مفاهیم ماهیت فایل‌های Raw، ویرایش غیرتخریبی، هیستوگرام، کنتراست و نیز روش‌های اصولی پردازش و ویرایش رنگ و نور، نویزگیری، شارپ‌سازی و رفع دیستورشن و خطاهای اپتیکی موجود در عکس‌های دیجیتال خام مورد بررسی و آموزش قرار خواهد گرفت. 

    گفتنی‌ست شرکت در این کارگاه برای تمامی عکاسان و علاقمندان آزاد و رایگان است. این برنامه روز پنجشنبه یکم اسفندماه ۹۲ از ساعت ۱۰ در محل سالن سینما تک مجتمع فرهنگی هنری ادارهٔ کل‌ ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمد واقع در میدان معلم یاسوج برپا خواهد شد.