کلاس جدیدی با عنوان «از پیکتوریالیسم تا پست‌مدرنیسم» به مجموعه کلاس‌های آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای اضافه شده است، که از ‌سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۹۳ با تدریس زانیار بلوری برپا خواهد شد. 

    کلاس «از پیکتوریالیسم تا پست‌مدرنیسم» یک روز در هفته (روزهای ‌سه‌شنبه از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰) طی ۱۰ جلسه برگزار می‌شود و شهریهٔ آن ۲۵۰ هزار تومان است. علاقه‌مندان به شرکت در این کلاس می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، آگاهی از سرفصل و مباحث دوره یا ثبت‌نام به اینجا مراجعه و یا از طریق شماره تلفن ۸۸۱۰۶۱۴۳ با دفتر آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای در تهران تماس بگیرند. 

    زانیار بلوری دانش‌آموختهٔ مقطع کارشناسی ارشد رشتهٔ عکاسی از دانشگاه تهران و دارای مدرک مدرک کارشناسی عکاسی از دانشگاه هنر تهران است. او در کلاس‌های آزاد دانشگاه تهران، دانشگاه هنر، دانشکدهٔ خبر، دانشکده‌های علمی کاربردی و انجمن سینمای جوانان به عنوان مدرس عکاسی فعالیت داشته است. ترجمهٔ کتاب «ذهن و عکاسی»، ویراستاری کتاب‌های «بحران واقعیت» و «درآمدی بر نظریه‌های عکاسی» و انتشار مطالب مرتبط با عکاسی در مجلات «حرفه هنرمند»، «عکسنامه»، «تندیس» و… از دیگر فعالیت‌های اوست. 

     هدف این دورهٔ آموزشی، آشنایی با سبک‌ها و جریان‌های مهم عکاسی جهان است. به عنوان نمونه بررسی این که چگونه مدیوم عکاسی در بیش از یک قرن و نیم حضور خود، توسط عکاسان، مکاتب و نگرش‌های خاص در جهان هنر و با تاثیرپذیری از دیدگاه‌های انتقادی مختلف، تحولات عمده‌ای را از سر گذارنده و بیان‌های مختلفی به خود گرفته است.