مجید سعیدی، فتوژورنالیست ایرانی که چند سالی است برای آژانس عکس گتی‌ایمجز در افغانستان عکاسی می‌کند، ظهر امروز در جریان یک حمله انتحاری در کابل زخمی شد.

     طبق خبری که ساعتی پیش بر روی صفحه فیسبوک مجید سعیدی منتشر شده، این عکاس ایرانی در جریان حمله امروز ظهر به کاروان خودروهای کمپین انتخاباتی دکتر عبدالله عبدالله، یکی از دو کاندیدای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در شمال‌غربی کابل از ناحیه سر زخمی شده است. ظاهرا مجید سعیدی در حال عکاسی از رویدادهای مرتبط با انتخابات افغانستان بوده که دچار این حادثه ناگوار شده است. 

930316_5
عکسی از محل انفجار امروز در کابل، خبرگزاری رویترز

     گفتنی‌ست در این حمله‌ی انتحاری به دکتر عبدالله آسیبی نرسید ولی خودروی حامل وی آسیب فراوانی دیده و تعدادی از محافظانش هم کشته و زخمی شده‌اند. همچنین گزارش‌هایی نیز از کشته شدن چند شهروند افغان در این حمله منتشر شده است.

مجید سعیدی چند سالی است بر روی مجموعه عکسی با عنوان «زندگی در جنگ» درباره مردم افغانستان کار می‌کند و برای این مجموعه تاکنون جوایز متعددی از جمله سومین جایزه «لوکاس دوله‌گا»، مدال طلای نهمین مسابقه CHIPP چین، جایزه کتاب ۲۰۱۴ FotoEvidence و یکی از جوایز ورلدپرس فتوی ۲۰۱۳ را به دست آورده است. «سایت عکاسی» برای این فتوژورنالیست پرتلاش ایرانی آرزوی بهبودی و سلامتی دارد.