دومین کارگاه فرامرز عامل بردبار، عکاس و دبیرسرویس عکس روزنامهٔ قدس، با موضوع «عکاسی خبری و مطبوعاتی» از دوشنبه ۱۳ مردادماه ۹۳ در افغانستان برپا شده است. 

   به گفتهٔ این عکاس خراسانی، پس از برگزاری موفقیت‌آمیز کارگاه نخست وی با موضوع عکاسی و تصویربرداری خبری در قندهار و علاقمندی و تقاضای مسئولان ادارهٔ فرهنگ و ارتباطات افغانستان این دورهٔ آموزشی هم‌اکنون در کابل نیز برپا شده است. 
 
   قرار است در کارگاه کابل که تا ۲۰ مردادماه جاری ادامه خواهد داشت، فرامرز عامل بردبار اقدام به انتقال تجربیات خود، بررسی فعالیت‌ها و عکس‌های خبری عکاسان خبری دنیا، نمایش عکس‌های خبری مطرح جهان و بحث و گفتگو پیرامون این موضوع، برپایی کارگاه عملی و مبحثی دربارهٔ فیلمبرداری و تصویربرداری خبری کند. 
 


مراسم اهدای گواهی‌های کارگاه نخست در قندهار با حضور سفیر ایران

   
   دورهٔ نخست این کارگاه‌ها به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران و حمایت رایزنی فرهنگی ایران در افغانستان با موضوع «فتوژورنالیسم و عکس خبری» از ۲ تا ۹ خردادماه ۹۳ در قندهار افغانستان برای جمعی از دانشجویان، عکاسان خبری و کارکنان تلوزیون افغانستان برگزار شد. 

    شایان ذکر است در پایان آن دوره با حضور سفیر ایران، رایزن فرهنگی ایران در افغانستان، سرکنسول کشورمان در قندهار و جمعی از مسئولان فرهنگی افغانستان به شرکت‌کنندگان گواهی شرکت در کارگاه نیز اهدا شد.