برنامهٔ تلویزیونی «سفید»، ویژهٔ هنرهای تجسمی، هر دوشنبه حدود ساعت ۰۰:۱۰ بامداد با اجرای دکتر محمدرضا شریف‌زاده از شبکهٔ تلویزیونی آموزش پخش می‌شود. 

   طبق اعلام روابط عمومی این شبکه‌، قرار است در برنامهٔ «سفید» با دعوت از هنرمندان معتبر و خلاق کشور در بخش زندهٔ برنامه و از طریق انتقال تجربیات شخصی آنها به آموزش مطالب لازم پرداخته شود. 
 
   دومین قسمت این برنامه بامداد دوشنبهٔ این هفته ۵ آبان‌ماه ۹۳ (یکشنبه شب) در قالب گفت‌وگویی با علی قلم‌سیاه، عکاس و مدرس عکاسی، با موضوع «چگونگی کارکرد خلاقیت بصری در عکاسی» راس ساعت اعلام شده پخش خواهد شد. 
 
   این برنامه پنج شب در هفته پخش خواهد شد و به سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی، انیمیشن و جلوه‌های بصری و بازی‌های کامپیوتری و همچنین مطالعات و پژوهش فرهنگی می‌پردازد. هر شب این برنامه به یکی از موارد تخصصی اختصاص دارد و هر بخش هم مجری کارشناس متخصص خود را دارد. 

 
  یکشنبه شب‌ها (بامداد دوشنبه) این برنامه ویژهٔ هنرهای تجسمی است و مسئولیت کارشناسی آن را دکتر محمدرضا شریف‌زاده، از هنرمندان عکاس، هنرهای جدید و استاد دانشکده‌های هنر، به عهده دارد و در آن به تناوب به نقاشی، طراحی، گرافیک، عکاسی، مجسمه‌سازی و ویدئو آرت پرداخته خواهد شد. 
 
   نخستین قسمت این برنامه هفتهٔ گذشته در قالب گفت‌وگویی با دکتر محمدمهدی رحیمیان، عکاس و مدرس دانشگاه، در مورد مفهوم «عکاسی جنگ» و مسائل حرفه‌ای و آکادمیک این ژانر پخش شد.