نشستی تحت عنوان «جنگ و زندگی در سوریه» با نمایش عکس‌های حسن قائدی از درگیری‌های این کشور به همراه توضیحات این عکاس خبری عصر شنبه ۱۵ آذر ۹۳ در مشهد برگزار می‌شود. 

   حسن قائدی که متولد ۱۳۵۶ در اهواز است، عکاسی را از سال ۷۵ در انجمن سینمای جوان این شهر آغاز کرده و برندهٔ بیش از چهل جایزه از جشنواره‌های داخلی و خارجی بوده است؛ از جمله مدال طلای فیاپ در ایتالیا، مقام سوم جایزهٔ جهانی مقاومت، سه دوره از جشنواره مطبوعات ایران و مقام برتر دوسالانهٔ عکس ایران. برگزاری شش نمایشگاه عکس انفرادی در ایران و شرکت در چندین نمایشگاه گروهی عکس در خارج از کشور در کارنامهٔ او به چشم می‌خورد. همچنین او در سال ۸۳ از سوی سازمان ملی جوانان ایران به عنوان جوان برگزیدهٔ کشور در عرصهٔ هنری معرفی شد. 
 

   حسن قائدی تاکنون به پوشش عکاسی از «جنگ در سوریه، زلزله در ترکیه، زلزله در پاکستان، جنگ در عراق، زلزله در بم» پرداخته است. پروژهٔ «زندگی و جنگ در سوریه» حدود دو سال به طول انجامیده و طی این مدت، عکاس چهار سفر به سوریه داشته است. عکس‌های این پروژه به دو بخش کاملا مجزای «جنگ» و «زندگی در کنار جنگ» تقسیم می‌شود. 
 
  این نشست شنبه ۱۵ آذرماه ۹۳ از ساعت ۱۷ در محل سالن همایش‌های روزنامهٔ قدس واقع در مشهد، بلوار سجاد، ابتدای بلوار جانباز، مؤسسهٔ فرهنگی – هنری قدس برپا می‌شود و شرکت در آن برای تمامی علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.