اختصاصی «سایت عکاسی» – آرش خاموشی، عکاس خبرگزاری ایسنا، با مجموعه عکس خود به نام «عمل بخشش» موفق به کسب جایزهٔ سوم بخش مجموعه عکس در گرایش «عکس‌های خبری» مسابقهٔ POYi امسال شد. 

  در هفتاد و دومین دورهٔ مسابقهٔ بین‌المللی عکس POYi که ویژهٔ عکس‌های مستند و خبری در آمریکا برگزار می‌شود عکاسانی از سراسر جهان به رقابت پرداختند و هیات داوران نهایتا از میان آثار رسیده، فهرست برگزیدگان خود را در گرایش‌های مختلف این مسابقه اعلام کرد و نام آرش خاموشی هم در میان این برگزیدگان به چشم می‌خورد. عکس:  Arash Khamooshi – ISNA


   این عکاس ایرانی هفته گذشته در مسابقهٔ ورلدپرس فتو با همین مجموعه موفق به کسب جایزهٔ سوم بخش مجموعه عکس در گرایش «اخبار لحظه‌ای» یا Spot News شده بود. مجموعه عکس آرش خاموشی مربوط به مراسم اعدامی است که ۲۶ فروردین ۹۳ در شهرستان نور واقع در استان مازندران نهایتا با بخشش مادر مقتول همراه شد و فرد محکوم به اعدام از مرگ نجات یافت. 

 در همین بخش و گرایش مجموعه عکسی درباره بحران ابولا در لیبریا مقام اول و مجموعه عکسی درباره جنگ سال ۲۰۱۴ غزه مقام دوم را به دست آورده‌اند. 
 
  مسابقهٔ بین‌المللی POYi سال ۱۹۴۴ در کلمبیای ایالت میسوری آمریکا با حمایت مدرسهٔ روزنامه‌نگاری میسوری پایه‌گذاری شده است. این رقابت ابتدا برای حمایت از عکاسانی که با وجود تمام سختی‌ها و مصائب حاضر در جنگ جهانی بنیان نهاده شد و کم‌کم به رقابتی بین‌المللی در عرصهٔ فتوزورنالیستم تبدیل شد. 
 
  کماکان مدرسهٔ روزنامه‌نگاری میسوری برگزارکنندهٔ اصلی این رویداد است و نهادهایی همچون نشنال جئوگرافی، فوجی‌فیلم و MSNBC از آن حمایت مالی می‌کنند. در فاصلهٔ زمانی ۱۹۵۷ تا ۲۰۰۱ دانشگاه میسوری و انجمن ملی عکاسان خبری آمریکا (NPPA) هم در برپایی این رویداد مشارکت داشته‌اند.

  این مسابقه هم‌اکنون بیش از ۴۰ هزار عکس مستند و خبری قابل توجه در آرشیو خود دارد. عکس‌های برگزیدهٔ برخی از ادوار گذشتهٔ این مسابقه در این لینک قابل مشاهده است.