فیلم «انتهای زمین» به کارگردانی ژان اپشتاین آخرین فیلم از بخش سینمای دهه ۲۰ فرانسه روز چهارشنبه ۲۹ مهرماه ۹۴ در موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید.

  بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ آخرین فیلم از بخش پنجره عقبی (سینمای دهه ۲۰ فرانسه) در فصل پائیز۹۴ (دوره چهل و یکم سینما تک) روز چهارشنبه ۲۹ مهرماه ۹۴ از ساعت ۱۷، فیلم "انتهای زمین" به کارگردانی ژان اپشتاین، محصول سال ۱۹۲۹ به مدت ۸۰ دقیقه به زبان اصلی و با زیرنویس فارسی در سالن سینما تک موزه‌ هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید. تمامی علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت این اکران به این لینک مراجعه کنند.

  «انتهایِ زمین» فیلمی‌ست که تلاش می‌کند مستندی روانشناسانه باشد؛ زمینه‌ای برای بازتولید درامی موجز، متشکل از رویدادهایی که در واقع رخ داده بود. « انتهای زمین» به مجمع‌الجزایری می‌ماند از چهره‌ها،صخره‌ها، تلاطم آب‌ها، و جلبک‌های دریایی که به شکل هیولایی شکار می‌شوند، جمع‌آوری می‌شوند و گاهی هم سوزانده می‌شوند و اپشتاین با ساده‌ترین روایت ‌به‌پیش می‌رود؛ برخوردها و تشویش‌ها، فاصله‌ها و دلواپسی‌ها در بازی نورها و بافت‌ها، در انحنای صخره‌ها، در چرخشِ آیینه‌ای فانوسی ایستاده در میان جزیره‌ها تصاویری خلق کند که در خود وعده‌ای پنهان دارند؛ وعده‌ی نوشتنِ شعری بر دریا؛ ملاقات واپسین شاهکارش «بازدارنده‌ی طوفان».

  یادآوری می‌شود علاقه‌مندان می‌توانندجهت استفاده از برنامه‌های نمایش فیلم در فصل پائیز، روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۷ به سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ تماس حاصل کنند.