دبیرخانه سومین جشنواره سراسری عکس «خانه دوست» ضمن سپاس از مشارکت عکاسان ایرانی در این جشنواره از ثبت‌نام ۹۰۰ عکاس تا این لحظه خبر داد.

  این دبیرخانه با انتشار اطلاعیه زیر از عکاسان شرکت‌کننده در سومین جشنواره عکس «خانه دوست» خواست تا موارد ذیل را به دقت مدنظر داشته باشند:

۱-  برای شرکت در بخش موبایلی، حساب کاربری اینستاگرام نباید پرایوت باشد.
۲-  نام و نام خانوادگی حقیقی خود را برای حساب کاربری اینستاگرامتان منظور فرمایید.
۳-  علاقه‌مندان می‌توانند یک حساب کاربری مجزا با شرایط فوق برای خود افتتاح کنند و ثبت‌هایشان را برای شرکت در جشنواره صرفا در آن حساب بارگذاری نمایند.
۴- برای معرفی عکستان به بخش موبایلی کافی است پس از انتشار در اینستاگرام، هشتگ aqaks# را در قسمت کامنت‌ها اضافه کنید.
۵-  تعداد آثار رسیده تا این لحظه در بخش موبایلی به نسبت ۲۰ برابر بخش مستند است، لذا توصیه می‌شود عکاسان، از بخش مستند جشنواره نیز غافل نشوند.
۶- به جهت رقابت بهتر در جشنواره، الزامی به شرکت فقط در بخش موبایلی نیست و طبیعتا در بخش مستند امکان توفیق بیشتری برای شرکت‌کنندگان فراهم است، لذا پیشنهاد می‌‌شود عکاسان شرکت‌کننده از سهمیه شرکت در بخش مستند – پنج عکس و دو مجموعه عکس – حتما استفاده نمایند.
۷- عکس‌های بخش مستند محدودیتی از جهت ابزار ثبت ندارد و شرکت در این بخش اصلا به معنای عکاسی با دوربین‌های اس‌ال‌آر نیست. بلکه رویکرد مستند در ثبت عکس‌ها اهمیت دارد، لذا شرکت‌کنندگان می‌توانند عکس‌هایی را که با دوربین تلفن همراه خود ثبت کرده‌اند، در این بخش ارسال نمایند.
۸- آخرین مهلت دریافت اثر پایان روز جمعه ۶ آذر ۹۴ است، لذا با پیش‌بینی ترافیک روز آخر در سایت جشنواره، تقاضا داریم ارسال عکس‌های بخش مستند به روز آخر موکول نفرمایید.