نمایشگاه سالانه گالری اثر با نمایش آثار ۱۱ هنرمند از ۱۲ هنرمند ثابت این گالری آغاز شده است.

   این واپسین نمایشگاه گالری اثر در سال ۱۳۹۴ است که به‌رسم سالانه این گالری بدل شده است و در آن از هر هنرمند، یک اثر به تماشا است.محمدحسین عماد، احمد مرشدلو، ایمان افسریان، سمیرا علیخان‌زاده، علیرضا آدم بکان، رکسانا منوچهری، پیام مفیدی، الهه حیدری، مجتبی تاجیک و رضا عظیمیان هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه روی دیوار است.

   از محمدحسین عماد حجمی از چوب و فلز از مجموعه «جفت» در این نمایشگاه حضور دارد، از احمد مرشدلو تابلوی ۱۰ لت «طنین سکوت» و سمیرا علی خان‌زاده یکی از نقاشی‌های ترکیبی با آینه که سال گذشته خلق‌شده روی دیوار رفته است. رکسانا منوچهری هنرمند مقیم ایرلند یک نقاشی ترکیب‌شده با آینه و پلکسی با عنوان «معما» را به این نمایشگاه آورده است. از ایمان افسریان یکی از آثار مجموعه «بر بساطی که بساطی نیست» برای این نمایشگاه انتخاب‌شده است. علیرضا آدم بکان یکی از تابلوهای مجموعه «اَسَر» را در این نمایشگاه دارد، از بابک روشنی‌نژاد تابلویی از مجموعه «تاریخ را فاتحان نمی‌نویسند» روی دیوار است و از مجتبی تاجیک یکی از نقاشی‌های مجموعه «ممهور» برای این نمایشگاه انتخاب‌شده است. از پیام مفیدی، الهه حیدری و رضا عظیمیان نیز آثاری بدون عنوان از مجموعه‌های جدید این هنرمندان در این نمایشگاه به تماشاست.

    این نمایشگاه را می‌توان به‌ نوعی سلیقه و زاویه نگاه زیبایی‌شناسی گالری ا‌ثر تلقی کرد؛ حضور آثار معاصر، سبک‌های متنوع، کنش‌های متفاوت هنری و تماشای جهان درونی این هنرمندان ازجمله جذابیت‌های این نمایش گروهی است. دوازدهمین هنرمند گالری اثر رضا لواسانی نقاش و مجسمه‌ساز است که ممکن است روزهای آینده با آماده شدن اثر تازه‌اش به این گردهمایی دل‌نشین هنری پایان سال گالری اثر بپیوندد.

   بازدید از نمایشگاه سالانه گالری اثر تا ۲۳ اسفندماه ۹۴ به نشانی تهران، خیابان طالقانی، خیابان موسوی، خیابان برفروشان، روبروی خانه هنرمندان، پلاک ۱۶ ادامه دارد.