نوبت دوم سومین مجمع انجمن عکاسان ایران، به منظور انتخاب هیات مدیره و بازرس جدید برای یک دوره سه ساله، چهارشنبه ۱۸ فروردین‌ماه ۹۵ در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. 

    انجمن عکاسان ایران به موجب ماده ۱۰ اساسنامه خود، ۲۱ اسفندماه ۹۴ اقدام به برگزاری مجمع عمومی عادی ‫در همین مکان کرد ولی به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای مجمع (۵۶۱ نفر)، نوبت دوم مجمع عمومی خود را چهارشنبه ۱۸ فروردین ۹۵ از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در خانه هنرمندان برگزار خواهد کرد. ‬‬‬‬‬‬‬
 
  اسامی کاندیداهای عضویت در هیات مدیره آتی به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: سارا حیدری، سعید دستوری، محمدمهدی رحیمیان، مسعود زنده‫روح کرمانی، افشین شاهرودی، ابراهیم صافی، سیف‫الله صمدیان، حسن غفاری، رامین کاکاوند، سیدعباس میرهاشمی، مجید ناگهی، نوشین وفادار، یداله ولی‫زاده و فرزاد هاشمی. همچنین کاندیداهای بازرس هم بابک برزویه، کمال‫الدین شاهرخ، آرش کریمی و کامیار کوشان هستند. 
 
   طبق اعلام دبیرخانه انجمن، اعضایی که امکان حضور در جلسه را ندارند می‌توانند عضو دیگری را به صورت کتبی به وکالت خود انتخاب و رای خود را به وی اعلام و یا واگذار کنند. شایان ذکر است که هر عضو مجمع قادر است فقط وکالت یک عضو دیگر را برعهده داشته باشد. 
 
   برای انجام انتخابات و تعیین هیات مدیره و بازرس انجمن برای یک دوره سه ساله، ضرورت دارد تا مجمع در نوبت اول به حد نصاب آرای لازم یعنی حضور حداقل نیمی از تمام اعضای مجمع یعنی ۵۶۱ نفر دست یابد.