به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ ماریا لیند، مدیر موزه تنستا استکهلم و کیوریتور یازدهمین دوسالانه گوانجو، روز پنج‌شنبه ۱۷ فروردین‌ماه ۹۵ از ساعت ۱۷ با موضوع «موزه تنستا حوزه تماس و تعارض» به بحث پیرامون فعالیت‌های چند سال اخیر موزه تحت سرپرستی‌اش خواهد پرداخت. این فعالیت‌ها که در قالب پروژه‌های گوناگون اعم از نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، درس گروهی‌ها و نشریات متعدد صورت گرفته‌اند و هرکدام به شکلی نظر‌گاه خاص وی را در خصوص چگونگی ایجاد زیرساخت‌های هنری نمایندگی می‌کند.

   ماریا لیند مدیر موزه تنستا کونستهال در استکهلم است. او بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ مدیر برنامهٔ تحصیلات تکمیلی در مرکز مطالعات کیوریتوری کالج بارد بوده است و همچنین بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ مدیریت موزه کونستوراین مونیخ و از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ مدیریت موزه هنر مدرن استکهلم را بر عهده داشته است. در سال ۲۰۰۹ جایزه والتر هاپز برای دستاوردهای کیوریتوری به او تعلق گرفت و در پاییز ۲۰۱۰ گزیده‌ای از نوشته‌هایش از سوی انتشارات استرنبرگ به چاپ رسید.

   علاقه‌مندان می‌توانند جهت حضور در برنامه سخنرانی ماریا لیند (رایگان و آزاد)، روز پنجشنبه ۱۷ فروردین‌ماه جاری از ساعت ۱۷ به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ روابط عمومی تماس حاصل کنند.