ششمین فستیوال «سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز» از روز یکشنبه ۲۱ آذرماه ۹۵، ساعت ۱۷ در موزه هنرهای معاصر تهران آغاز می‌شود.

   امیر راد، مدیر کانون نیومدیای موزه هنرهای معاصر تهران در ارتباط با این رویداد هنری گفت: «ششمین دوره این فستیوال نیز همچون دوره‌های گذشته و با توجه به اهداف این فستیوال شکل گرفته است و معرفی این مدیوم به مخاطبان و هنرمندان سایر حوزه‌های هنری، آموزش مستقیم و غیر مستقیم و فعالیت‌های تحقیقی،از جمله این اهداف هستند.»

   امیر راد که پایه‌گذار و کیوریتور این فستیوال است، در این رابطه افزود: «این فستیوال تجسمی که تنها فستیوال تخصصی پرفورمنس آرت در ایران است،هرساله میزبان ۳۰ هنرمند از حوزه‌های گوناگون هنری است.

   فستیوال «سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز» یک فستیوال کیوریتوریال است و ساختار آن از ابتدا و بنا به شرایط و اهداف آن اینچنین تعریف شده است. بنابراین انتخاب هنرمندان نه با فراخوان بلکه توسط کیوریتور و بر اساس فعالیت آن‌ها در زمینه‌های عملی و تئوری و همچنین نقش این هنرمندان در گسترش، ارائه و معرفی این مدیوم و با در نظر گرفتن فعالیت یکسال گذشته آن‌ها صورت گرفته است.»

   این مدیر هنری با اشاره به برخی از برنامه‌های ویژه این دوره گفت: «در این دوره بخش‌‌های جدیدی به فستیوال افزوده خواهد شد که از سویی به ویژگی‌های میان رسانه‌ای این مدیوم تاکید دارد و از سوی دیگر با ایجاد زمینه برای مشارکت تعداد بیشتری از هنرمندان در پروژه‌های جانبی امکان شناسایی هنرمندان کمتر شناخته شده را فراهم می‌کند.

   در دوره‌های گذشته در بخش عملی و تئوری به یکی از ویژگی‌های پرفورمنس‌آرت متمرکز بوده‌ایم ،در این دوره نیز تمرکز فستیوال بر رابطه مکان و فضا در پرفورمنس‌آرت خواهد بود.»

   محمدباقر ضیایی ، علیرضا امیرحاجبی ، امیر راد ، اصغر دشتی ، رامین اعتمادی بزرگ ، آنیما احتیاط ، رضا غیور ، فراز فلاحی ، مینا بزرگمهر و … از جمله هنرمندان حاضر در این دوره از فستیوال هستند. گفتنی است هر هنرمند در مدت سی روز، یک پرفورمنس آرت اجرا خواهد کرد.

   ششمین فستیوال «سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز» تا ۳۰ دی‌ماه ۹۵ همه روزه به جز جمعه‌ها و شنبه‌ها، ساعت ۱۷ درموزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.