نمایشگاه عکس‌های محمدرضا کیوانفر با عنوان «طواف درخت» به یاد عباس کیارستمی، روز پنج‌شنبه یکم تیرماه ۹۶ همزمان با سالروز تولد «عباس کیارستمی» و برگزاری مراسم  نکوداشت این هنرمند در خانه هنرمندان ایران گشایش می‌یابد.

   این مجموعه با الهام از شیوه نگاه عباس کیارستمی در فاصله سال‌های ٨٨ تا ۹۴ و در شهرهای مختلف ایران عکاسی شده است که در نهایت، ۲۰ عکس از این مجموعه در گالری محیطی خانه هنرمندان به نمایش گذاشته خواهد شد.

   محمدرضا کیوانفر در بیانیه‌ی این نمایشگاه می‌نویسد: «نه سینما بلکه نگاهی دیگر به جهان برای من با تماشای فیلم ده شکل گرفت، پیش رفت و هرگز به شرایط معمول خود باز نگشت.

   تغییر تصور از سینمای رایج و مرسوم دهه۸۰ با دیدن فیلم‌هایی که شبیه هیچ فیلم دیگری نبودند. تماشای اندیشه‌ای شگرف متجلی در تصاویر مسحور کننده و این سرآغازی بود بر گشایش دنیایی پر از رمز و راز و سرشار از کشف.

   پس از تماشای زندگی و دیگر هیچ، زیر درختان زیتون، باد ما را خواهد برد، هفت چنار و لذت اکتشاف جهانی ورای این جهان، تماشای درخت نه یک عادت، بلکه یک درس برای هنرآموزی تشنه تماشا بود.

   تماشای درخت بهانه طوافی شد، گرد درختان هر شهر، برای کشف حسرت‌ها، شادی‌ها، ناکامی‌ها، غم‌ها و عشق‌های مردمان آن دیار. تماشایی که قریب به یک دهه چشمهای کنجکاو این تشنه تماشا را می‌نوازد.

   پس از سفر طولانی و  پر حسرت استاد کیارستمی، بر آن شدم تا با یادآوری درسهای آموخته ازاستاد به خود که همانا گذر زمان و جریان قدرتمند زندگی است، ارادت و احترام قلبی خویش را با نمایش تعدادی از دگردیسی درخت نگاره‌های مردمان شهر، به استاد نگاه و اندیشه ابراز کنم.»

   نمایشگاه «طواف درخت» با همکاری خانه هنرمندان ایران، موسسه کارنامه، لابراتوار عکاسی سایان و شرکت فیلمسازی موج نو تدارک دیده شده و بازدید از آن تا روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ۹۶ در خانه هنرمندان ایران ادامه دارد.