آثار نمایشگاه گروهی «فراموشی»، فصل دوم پروژه‌ی دنباله‌دار «روزمرگی‌های معاصر»، روز جمعه ۲۰ مهرماه ۱۳۹۷ در گالری سایه بر روی دیوار می‌رود.

«روزمرگی‌های معاصر» پروژه‌ی هنری دنباله‌داری به نمایشگاه‌گردانی علی میراسماعیلی است که تاکنون دو فصل آن با عناوین «کجواج‌ها» و «فراموشی» به اتمام رسیده و فصل سوم این پروژه با موضوع «هویت» در حال انجام است.

هنرمندان منتخب برای شرکت در هر یک از فصل‌های این پروژه، بدون الزام و وابستگی به سبک‌ یا شیوه‌ی تولید هنری خاصی، با رویکردی فرارشته‌ای سعی در نمایش مفهوم روزمرگی در شکل معاصر آن دارند. «کجواج‌ها» به عنوان فصل اول «پروژه‌ی روزمرگی‌های معاصر» تیرماه امسال در قالب نمایشگاه عکس و چیدمان در گالری سایه به نمایش گذاشته شد و با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد. حال فصل دوم این پروژه با عنوان «فراموشی» با شرکت ۷ هنرمند که اغلب آثارشان بصورت عکس ارایه شده، روز جمعه ۲۰ مهرماه در گالری سایه افتتاح می‌شود.

علی میراسماعیلی نمایشگاه‌گردان این پروژه در بیانیه‌ی نمایشگاه «فراموشی» می‌نویسد:
«لمس تکان دهنده‌ی رخداده‌ها در ساز و کار معمول زندگی و ادراک رنج مضاعف ناتوانی در برابر آن‌ها سبب شد که انسان معاصر در انتهای روزمرگی دست به فراموشی بزند، چنان که گویی چیزی وجود نداشته و اتفاقی نیافتاده است.
فراموشی به تلاش ناخوداگاه و اجتناب‌ناپذیر انسان معاصر برای به یاد نیاوردن می‌پردازد.»

زینب بابایی، منیر ساداتی، معصومه شصتی، ماه‌نو شیرزاد، کتایون عدالت، زهرا فرهودی و فروغ وجدانخواه هنرمندان حاضر در این پروژه هستند که زیر نظر علی میراسماعیلی به تولید اثر پرداخته‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دیگر فصل‌های پروژه‌ی «روزمرگی‌های معاصر» و همچنین اطلاع از فراخوان فصل چهارم آن، از صفحه‌ی اینستاگرام این پروژه بازدید فرمایید.

علی میراسماعیلی عکاس، مدرس عکاسی، مؤلف و مترجم در زمینه‌ی عکاسی و ویرایش‌های عکس است. او علاوه بر تدریس کلاس‌های «عکاسی مقدماتی» و «نرم‌افزار لایت‌روم» در آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای، به عنوان مدرس در دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دانشکده‌ی خبر حضور دارد. از میراسماعیلی کتاب «لایت‌روم، تاریکخانه‌ی دیجیتال» و «تکنیک‌های ویرایش عکس در فتوشاپ» به چاپ رسیده است.

گشایش: روز جمعه ۲۰ مهرماه ۹۷، ساعت ۱۷ الی ۲۱
بازدید: همه روزه به جز پنجشنبه‌ها، از ساعت ۱۱ الی ۲۰
نمایشگاه تا ۲۵ مهرماه ادامه دارد.
گالری سایه: خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان سیزدهم، پلاک ۲۱ – ۸۸۸۲۷۸۸۶