همایش «هنر، صلح و توسعه پایدار» با رویکرد مسئولیت اجتماعی و با هدف برخوردهای نو برای مطالعه در حوزه‌ی هنر و صلح، در کنار نگاه به مسئله‌ی توسعه پایدار در تاریخ ۲۷ دی‌ماه ۱۳۹۷ در محل باغ موزه قصر تهران برگزار خواهد کرد.

مراسم افتتاحیه همایش و نمایشگاه در ساعت ۱۳:۳۰ روز ۲۷ دی‌ماه سال جاری در سالن فرخی یزدی باغ موزه قصر تهران با سخنرانی آقای ورنر سفیر هلند، خانم دکتر دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، آقای دکتر مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو  و حضور مسئولین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دانشگاه سوره، هنرمندان، دانشجویان و علاقه‎مندان حوزه هنر و صلح برگزار خواهد شد.

همچنین برگزاری نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی با موضوع صلح در گالری ملک‌الشعرای بهار باغ موزه قصر تهران شامل عکاسی، گرافیک، نقاشی، حجم و پرفورمنس آرت و برگزاری دو نشست تخصصی و یک کارگاه در زمینه‌ی هنر، صلح و توسعه پایدار از دیگر برنامه‌های این همایش است.

نخستین نشست این همایش با عنوان «بررسی تاثیرات عکاسی در بازنمایی پس از جنگ» با حضور مهدی منعم، بابک کاظمی و زانیار بلوری روز یکشنبه ۳۰ دی‌ماه از ساعت ۱۴ الی ۱۶ از سوی دانشگاه سوره در سالن تماشاخانه باغ موزه قصر تهران برگزار خواهد شد.

در همین روز و از ساعت ۱۶ الی ۱۸ دومین نشست این همایش با عنوان «مناسبات صلح و توسعه پایدار» با حضور دکتر مصطفی خزایی و سید سعید میرمحمدی از سوی موسسه فرهنگی هنری هنرنمای آبان در سالن تماشاخانه باغ موزه قصر تهران برگزار خواهد شد.

کارگاه «صلح در شمار آید» با حضور دکتر یلدا خسروی و منا بادامچی‌زاده نیز در تاریخ ۳ بهمن‌ماه از سوی موزه صلح تهران در سالن تماشاخانه باغ موزه قصر تهران برگزار خواهد شد.

همایش «هنر، صلح و توسعه پایدار» دومین همایش از سلسله همایش‎های هنر و صلح است که توسط موسسه فرهنگی هنری هنرنمای آبان و با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، بانک شهر، سفارت هلند، مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران، سازمان فرهنگی اکو، مرکز بین‎المللی موزه‎های صلح در کشور هلند، موزه صلح تهران، دانشگاه سوره تهران و باغ موزه قصر تهران برگزار خواهد شد.