فیلم مستند «هولیوود اصفهان» روز دوشنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۷ به همت «موزه عکسخانه شهر» در «فرهنگسرای ارسباران» به نمایش در می‌آید.

این مستند در حاشیه نمایشگاه عکسی به همین نام که در تاریخ ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۸ در موزه عکسخانه شهر گشایش یافت به کارگردانی «حامد قصری» و تهیه‌کنندگی «داریوش طریقی» به نمایش درخواهد آمد. این فیلم تصویرگر زندگی و زمانه استاد «امان‌اله طریقی» در اصفهان است.

امان‌اله طریقی، عکاس و نقاش در سال ۱۳۰۲ هـ. ش در اصفهان متولد شد. وی پس از تحصیلات ابتدایی به هنرستان هنرهای زیبا رفت و در رشته نقاشی به تحصیل پرداخت. پس از آن به عکاسی روی آورد و در کنار آن به نقاشی نیز مشغول بود. امان‌اله طریقی در سال ۱۳۲۴ هـ. ش در خیابان چهارباغ، کنار سینما ایران عکاسخانه هولیوود را تأسیس کرد. این عکاسخانه نقطه عطفی در عکاسی اصفهان بود. پیش از این نیز نمایشگاه‌هایی از عکس‌ها و نقاشی‌های او دایر شده است. این هنرمند توانا و ارزش‌مند، ۲۴ شهریور ۱۳۸۰ هـ. ش چشم از جهان فرو بست و در گورستان باغ رضوان اصفهان به خاک سپرده شد. هرچند با آثار ماندگارش همواره برای دوست‌داران هنر عکاسی و نقاشی زنده و حاضر است.

قابل ذکر است در انتهای نمایش فیلم، نشستی با حضور کارگردان، تهیه کننده و اساتید تاریخ عکاسی برگزار خواهد شد.

نمایش فیلم: روز دوشنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۷
فرهنگسرای ارسباران: خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا
ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

همچنین نمایشگاه عکس «هولیوود اصفهان» تا تاریخ ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۸ در محل موزه عکسخانه شهر دایر است.