دوره تاریخ عکاسی در سه دهه اخیر با تدریس حمید سوری از تاریخ ۲۵ آبان ماه در آموزشگاه آریا برگزار می‌شود.

عکاسی  در سه دهه‌ی اخیر تغییرات بنیادینی را پشت سر گذاشته است. پس از تحولات بنیادین دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی، شاهد گرایش‌های متنوع در عرصه‌های موضوعی، رویکردی و تکنیکی در جهان هنر عکاسی هستیم. از ساده‌ترین روش‌های اولیه‌ی دست‌ساز تا استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها، از مواد و زیبایی‌شناسی خام تا فاخرترین متریال و اجراها، از عکاسی بی‌واسطه تا هنر عکس‌بنیاد را در دهه‌های اخیر می‌توان مشاهده کرد.

این کلاس ده جلسه‌ای مرور فشرده‌ای است بر مکتب دوسلدورف، که بخشی از عکاسی دهه‌های اخیر را تحت تاثیر خود قرار داده است. برای آشنایی با ژانرهای مهم، از جمله عکاسی صحنه‌پردازی‌شده، عکاسی دستکاری‌شده یا دست‌ساخت، فتوگرام، عکاسی روزنه‌ای (پین‌هول)، مستند معاصر و منظره‌ی معاصر، به مسائل کلی هر یک و نیز به پروژه‌های مهم عکاسان این رویکردها پرداخته خواهد شد.

آموزشگاه آریا فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ شروع کرده  و از روز اول و در طول این ۱۷ سال، حمید سوری یکی از مؤثرترین اساتید این آموزشگاه بوده است. او از پیشگامان تدریس نقد هنری و عکاسی، زیبایی‌شناسی، تاریخ هنر عکاسی در ایران است.

دوره تاریخ عکاسی سه دهه اخیر در روزهای شنبه، ساعت ۵ الی ۷ بعدازظهر در آموزشگاه آریا برگزار می‌شود. جهت ثبت نام و رزرو با شماره‌های  ۸۸۷۲۷۰۸۳  و ۸۸۷۱۶۴۰۱  تماس بگیرید.

آدرس آموزشگاه: خیابان ولی عصر بالاتر از سه راه شهید بهشتی، کوچه زرین، پلاک ۱۰