نمایشگاهی انفرادی از عکس‌های پیمان هوشمندزاده با عنوان «پیمان هوشمندزاده: عالیجناب خروس» جمعه ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۸ در گالری آگ (ای‌جی سابق) گشایش می‌یابد.

در توضیح این نمایشگاه آمده است:

هوشمندزاده هنوز چند متری با دسته‌ی مرغ‌ها فاصله داشته که متوجه نگاه خشمگین و پر از حسادت خروس‌ها می‌شود و شروع به عکاسی از آن‌ها می‌کند. آن‌ روز بعد از دیدن تصاویر متوجه می‌شود که خروس‌ها انسان‌گونه به نظر می‌آیند؛ آن‌ها احساسات و اشاراتی را از خود نشان می‌دادند که به نظر ما انسان‌ها فقط مختص خودمان است. این مجموعه تفسیری اجتماعی‌ست از جامعه‌ی مرد سالارانه‌ی ما هرچند این نیز نقدی بر تصورات ما انسان‌هاست که خودمان را از دیگر حیوانات برتر می‌دانیم.

پیمان هوشمندزاده (متولد ۱۳۴۸) عکاس و نویسنده‌ی شناخته‌شده و فارغ‌التحصیل رشته‌ی عکاسی از دانشگاه آزاد تهران مرکز است. او تا کنون چهارده نمایشگاه انفرادی برگزار کرده که عموماً با استقبال روبه‌رو شده‌اند، از جمله نمایشگاه «خشک» (۱۳۹۶) و «تسیان» (۱۳۹۳) و «اسکناس‌ها – چاقوها – له شده‌ها و زمان» (۱۳۸۹). او همچنین در بیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از کشور شرکت داشته است. در کارنامه‌ی عکاسی هوشمندزاده انتشار کتاب‎های عکس «مرگت چه بود؟»، «صد»، «یک»، «اهل اسب» و «خال می‌شوم خشخاش می‌شوم» به چشم می‌خورد.

هوشمندزاده علاوه بر حضور پررنگ در جامعه‌ی عکاسی ایران در حوزه‌ی ادبیات داستانی نیز نویسنده‌ای صاحب‌سبک و شناخته‌شده است و تاکنون هفت مجموعه‌داستان از اومنتشر شده است.

نمایشگاه «پیمان هوشمند‌زاده: عالیجناب خروس» تا جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ در گالری آگ دایر است.

نشانی: تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی، پلاک ۴۳، گالری آگ – نقشه
ساعات بازدید: ۱۲ تا ۲۱