سیگ هاروی. یاس زرد در وان حمام، ۲۰۲۰

در دوران همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا، بسیاری از موزه‌ها، گالری‌ها و مراکز هنری مجبور شده‌اند نمایش‌های خود را لغو کرده یا آنها را به‌تعویق بی‌اندازند. در این میان، برخی نیز به نمایش و فروش مجازی آثار روی آورده‌اند.

وبسایت جکسن فاین آرت به‌تازگی و همزمان با آماده شدن برای برگزاری نمایشگاه آثار عکاس معاصر آمریکایی سیگ هاروی طی ماه‌های آینده، منتخبی از آثار او را به‌شکل آنلاین به نمایش گذاشته است.

سیگ هاروی، که از عکاسان معرفی‌شده در مقاله‌ی اخیر نیویورک‌تایمز درباره‌ی خاطرات عکاسان از دوران کرونا بوده، با عکس‌هایی که از زندگی روزمره‌اش میان خانواده و طبیعت پیرامونش گرفته شناخته شده است. او با عکس‌ها و نوشته‌هایش به امور روزمره شکلی اسرارآمیز و جادویی می‌بخشد و با عکاسی از خود، خانواده و محیط پیرامونش استعارات و نمادهایی از زندگی می‌سازد که یادآور کودکی، عشق، تعلق، آسیب و شگفتی هستند.

برای دیدن این نمایشگاه مجازی به وبسایت جکسن فاین آرت مراجعه کنید (پس از وارد کردن ایمیل و نام خود می‌توانید عکس‌ها را ببینید).

سیگ هاروی. دیوار سرخ، 2020
سیگ هاروی. دیوار سرخ، ۲۰۲۰

سیگ هاروی. سرخس جدید، 2019
سیگ هاروی. سرخس جدید، ۲۰۱۹

سیگ هاروی. الاله، 2019
سیگ هاروی. الاله، ۲۰۱۹

برای آشنایی بیشتر با این عکاس، به مقاله «عکاسان معاصر جهان: سیگ هاروی و جادوی زندگی» مراجعه بفرمایید. این مقاله آثار و دوران کاری او را مرور می‌کند.