فضای هنری هشت‌ چشمه کاشان این روزها میزبان عکس‌های پائولا برونشتاین عکاس بین‌المللی برنده ورلد پرس فتو است.

حسن‌ روشن‌بخت، مدیر نگارخانه هشت‌چشمه کاشان با اعلام خبر فوق، گفت: «عنوان این نمایشگاه روهینگیا است و شامل ۲۸ اثر از عکس‌های پائولا برونشتاین است که وی در بازه سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ از پناهندگان مسلمان روهینگیایی میانمار، در میانمار و پناهگاه‌های بنگلادش گرفته است.»

او افزود: «خانم برونشتاین عکاس خبری (فتوژورنالیست) است. عکس‌های مجموعه بیانگرِ زندگی سخت و شرایطِ اندوه‌گینی‌ است که بر مسلمانان روهینگیا تحمیل شده است. عکاس سعی دارد تا با به تصویر کشیدن درد و رنج حاکم، توجه جامعه‌ی جهانی را به این موضوع جلب نماید.»


روشن‌بخت در ادامه می‌افزاید: «پائولا برونشتاین که ششمین دهه‌ی زندگی‌اش را پشت سر می‌گذارد، در سال ۲۰۱۷ جایزه ورلدپرس‌فتو را از آن خود کرده و همچنین در سال ۲۰۱۱ نامزد نهایی دریافت جایزه پولیتزر بوده‌ است. برونشتاین که در حال حاضر با گتی‌ایمیجز کار می‌کند، سال‌های زیادی را در افغانستان گذرانده و به پوشش حواشی جنگ در این کشور پرداخته و کتابی را نیز تحت عنوان افغانستان بین ترس و امید در سال ۲۰۱۶ به چاپ رسانده است.»

گفتنی‌ست نمایشگاه حاضر، سومین نمایشگاه بین‌المللی و هفتمین نمایشگاه هشت‌چشمه کاشان است. این مرکز فرهنگی با همت حسین فرمانی و همراهی برادران حسن روشن‌بخت و حسین روشن‌بخت، در تاریخ ۲۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ آغاز به کار کرد. حسین فرمانی مجموعه‌دار معروف ایرانی و مؤسس گروه فرمانی و جوایز معتبر بین‌المللی نظیرLucie ، IPA و بنیانگذار بنیاد لوسی‌ است و پیش از این، مجموعه فرهنگی «خانه استیو» را نیز در کاشان راه‌اندازی نموده‌ است.


در طراحی فضای هشت‌چشمه نیز همچون خانه‌ی استیو سعی شده با حفظ اصالت بنا، ترکیب خوشایندی از عناصر معماری سنتی ایران با المان‌های معماری مدرن به دست آید. حسین فرمانی این مراکز را با هدف کمک به جوانان هنرمند و مستعد ایرانی و کاشانی و آشنایی آنان با آثار هنری روز دنیا ایجاد کرده است.

نمایشگاه عکس‌های پائولا برونشتاین از روهینگیا در هشت‌چشمه کاشان همه روزه تا ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ دایر خواهد بود.

نشانی: کاشان، خیابان ملافتح‌الله، کوچه مفسر پنجم، پلاک ۴۴، فضای هنری هشت‌چشمه
ساعات بازدید: ۱۷ تا ۲۱