سالانه‌ی عکس دانشگاه تهران در چهار سال گذشته با برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده‌ی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، نشست‌های تخصصی با محوریت عکاسی، پخش فیلم مستند عکاسان بزرگ، نشست‌های گفتگو با هنرمندان، پژوهشگران و عکاسان و همین‌طور گفتگو با استعدادهای نوظهور عکاسی ایران، به فعالیت مستمر خود ادامه داده و به یکی از رویدادهای مهم دانشگاهی رشته‌ی عکاسی ایران تبدیل شده است.

شورای سیاست‌گذاری پنجمین سالانه‌ی عکس دانشجویان عکاسی دانشگاه تهران که خرداد ماه امسال فعالیت رسمی خود را آغاز کرده بود بعد از تشکیل جلسه‌های متعدد و صحبت با انجمن علمی این رشته و مشورت با اساتید هیئت علمی دانشگاه تصمیم گرفت تا این دوره از سالانه به‌خاطر شرایط کنونی ناشی از ویروس کووید- ۱۹ برای اولین بار به صورت مجازی برگزار شود.

با توجه به قطعی شدن آموزش مجازی در دانشگاه‌ها برای ترم آینده و عدم امکان برگزاری سالانه به سیاق سال‌های گذشته و به شکل حضوری، تصمیم گرفته شد تا امسال تغییراتی در شیوه‌ی برگزاری نمایشگاه صورت بگیرد. تمامی نشست‌ها و آرتیست‌تاک‌های این دوره به شکل آنلاین برگزار خواهد شد و افراد علاقه‌مند می‌توانند از هر جای جهان مخاطب این سالانه باشند.

نمایشگاه سالانه‌ی امسال در دو بخش اصلی و ویژه برگزار خواهد شد:
بخش اصلی شامل تمامی شکل‌های رایج عکاسی اعم از عکاسی مستند، عکاسی هنری و هنر عکس‌بنیان است.
بخش ویژه شامل تمامی تولیدات هنری وب‌محور (اینترنت‌آرت) است،‌ یعنی پروژه‌هایی که از اساس برای نمایش در فضای مجازی (فضای وب) تولید شده‌اند.
فراخوان، زمانبندی رویدادها و اطلاعیه‌های این دوره از سالانه در کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام این سالانه منتشر خواهد شد.